PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku wybrano oferty na wywóz śmieci

  • www.Osowa24.pl    19 kwietnia 2013 - 12:43
W Gdańsku wybrano oferty na wywóz śmieci

Wybrana została najkorzystniejsza wg komisji weryfikacyjnej oferta w przetargu na odbiór i transport odpadów komunalnych. W tzw. zakresie V, do którego należy Osowa, wybrano ofertę firmy Remondis.
Cena ofertowa ogółem brutto: 9.561.159,81. Cena jednostkowa netto (cena jednostkowa za odbiór i transport 1 tony odpadów mokrych, suchych i nieposegregowanych): 107,92

Wybór firmy Remondis, nie oznacza, że to właśnie ta firma wywiezie nasze śmieci. Teraz w ciągu 10 dni oczekiwać będziemy na ewentualne odwołania. Brak odwołań będzie tożsamy z zatwierdzeniem wyników przetargu. Złożone odwołania rozpatrywać będzie Krajowa Izba Odwoławcza (KIO). Dalsze postępowanie zależeć będzie od jej stanowiska.

Czytaj też: Wokół śmieci kręci się coraz większy biznes      

W pozostałych pięciu zakresach miasta, co przewidywaliśmy od początku wybrano jako najkorzystniejszą ofertę firmy PRSP.

Oferty złożyło łącznie pięć firm i konsorcjów. Co warte podkreślenia, cena wywozu 1 tony odpadów mokrych, suchych i nieposegregowanych w naszym zakresie V jest najwyższa.

Dyskusja na temat miejsca przedsiębiorstw w budowaniu nowoczesnego systemu gospodarki odpadami będzie jednym z ważniejszych punktów sesji pt. „Gospodarka odpadami" (15 maja 2013 r., godz. 9.30-11.30) w trakcie najbliższego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Więcej na ten temat tutaj http://www.eecpoland.eu/. Redakcja Portalu Samorządowego konsultowała i sprawuje patronat nad samorządowymi dyskusjami podczas EEC 2013.

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.