PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gierałtowicach powstanie oczyszczalnia ścieków

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    13 stycznia 2010 - 11:30

Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską w wysokości 62% kosztów kwalifikowanych ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu "Kanalizacja sanitarna wraz z oczyszczalnią ścieków w Gminie Girałtowice", poinformowało starostwo powiatowe w Gliwicach.

Projekt ten został dofinansowany w ramach działania 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji powyżej 15 tys. RLM priorytetu I Gospodarka wodno- ściekowa Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007- 2013.

Projekt ten znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej wniosków złożonych w ramach II naboru konkursowego zakończonego 1 września 2008 r. - w ocenie merytorycznej I stopnia uzyskał 46,24 punktów. W następnej kolejności przeszedł on również ocenę merytoryczna II stopnia. 27 listopada odbyły się w Warszawie w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej negocjacje dotyczące szczegółowych zapisów umowy o dofinansowanie, których finałem jest zawarta umowa o dofinansowanie.

Realizacja tej inwestycji infrastrukturalnej sprawi, że w przyszłości gmina będzie bardziej konkurencyjna w staraniach o inwestorów krajowych i zagranicznych, przy jej realizacji będą powstawały nowe miejsca pracy, a co najważniejsze znacząco poprawi się stan środowiska naturalnego w szczególności poprzez poprawę jakości wód.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.