PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gliwicach powstanie osiedle mieszkaniowe dla seniorów

  • PAP/JL    26 stycznia 2016 - 08:03
W Gliwicach powstanie osiedle mieszkaniowe dla seniorów
Za 22 ln zł Gliwice wybudują osiedle mieszkaniowe dla seniorów. Fot. Pixabay.com

Osiedle Centrum 50+ ma być gotowe za 3-4 lata. Inwestycja ma kosztować ok. 22 mln zł.
Inwestorem nietypowego przedsięwzięcia jest Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gliwicach. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. Obecnie szuka operatora tego przedsięwzięcia.

Łącznie zaplanowano tam 84 mieszkania od 31 do 66 mkw. 39 z nich zostanie wystawione na sprzedaż, reszta będzie przeznaczona na wynajem.

Do zamieszkania na osiedlu Centrum 50+ ma zachęcić m.in. możliwość korzystania na miejscu z usług rehabilitacyjnych, dostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych, niewielki metraż mieszkań oraz wyposażenie każdego budynku w windy.

Osiedle, zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Usługi Projektowe Lech Wojtas, ma składać się z czterech budynków, w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W jednym z nich powstaną m.in. gabinety rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne; mają też być świadczone usługi w zakresie dziennej opieki nad osobami starszymi. Zgodnie z projektem, wokół obiektów nie zabraknie terenów rekreacyjnych m.in. z letnim amfiteatrem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.