PARTNER PORTALU
  • BGK

W Jarocinie stanie zakład przeróbki odpadów za 112 mln zł

  • WNP.pl (TE)    24 marca 2014 - 08:06
W Jarocinie stanie zakład przeróbki odpadów za 112 mln zł

Przedsiębiorstwa Budownictwa Górniczego i Energetycznego Egbud z Bogatyni podpisało kontrakt na budowę części mechaniczno-biologicznej Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin. Jego wartość to 112 mln zł brutto.
Zamawiającym jest Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie, a prace maja zakończyć się we wrześniu 2015 r. Zakład zostanie wybudowany w Witaszyczkach, a w ramach inwestycji ma jeszcze powstać układ kogeneracyjny opalany biogazem oraz kwatera składowania odpadów. Przetargi na wykonawców tych dwóch zadań nie zostały jeszcze zakończone.

Do Zakładu będą trafiały odpady z Jarocina oraz 16 innych gmin, m.in. Kórnika i Środy Wielkopolskiej. W sumie międzygminne porozumienie obejmuje samorządy, które są zamieszkiwane przez ponad 190 tys. osób.

Inwestycja, największa w historii jarocińskiego samorządu, pozyskała 85 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Beneficjentem jest Zakład Gospodarki Odpadami, czyli spółka, w której 100 proc. udziałów mają samorządy - strony porozumienia międzygminnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.