PARTNER PORTALU
  • BGK

W Jaworznie dalej budują kanalizację

  • wer    4 stycznia 2012 - 20:14
W Jaworznie dalej budują kanalizację

Pod koniec lutego w ramach unijnego projektu ruszy budowa kanalizacji sanitarnej w kolejnych dzielnicach Jaworzna. Do końca 2013 roku w Górze Piasku i Długoszynie powstanie 31 km kanalizacji.
30 grudnia 2011 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Jaworznie (zabierz głos/oceń prezydenta) przekazało teren budowy firmie Mota Engil Central Europe S. A., która jest głównym wykonawcą Kontraktu II , czyli budowy kanalizacji sanitarnej w osiedlu Góra Piasku oraz osiedlu Długoszyn. Od tego momentu wykonawca ma czas na zrealiozwanie prac o wartości 21 mln zł brutto.

Czytaj też: Kanalizacja w kolejnych dzielnicach Jaworzna

Ze wstępnie przedstawionego przez wykonawcę harmonogramu wynika, iż pierwsze prace budowlane rozpoczną się pod koniec lutego. Obejmią one ulice: Szczakowską, Górnośląską, Jaszuńskiego, Mokrą oraz Chropaczówkę.

Łącznie w osiedlu Góra Piasku oraz Długoszynie powstanie 31 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz 5 tłoczni i przepompowni. Dzięki temu mieszkańcy ponad 1000 posesji w Jaworznie będą mogli podłączyć się i korzystać z kanalizacji sanitarnej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.