PARTNER PORTALU
  • BGK

W Jaworznie zebrano aż 4,5 tony odpadów

  • wer/www.jaworzno.pl    4 października 2011 - 13:30
W Jaworznie zebrano aż 4,5 tony odpadów

W tegorocznej akcji "Sprzątanie świata - Polska" uczniowie z jaworznickich szkół i przedszkoli zebrali w ciągu trzech dni ponad 4,5 tony śmieci. Po zakończeniu prac odbyła się impreza edukacyjna skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta.
Młodzież sprzątała tereny cenne przyrodniczo, między innymi: Powierzchniowy Pomnik Przyrody "Sasanka" i kamieniołom Sodowa Góra.

Jak co roku akcję sprzątania świata wsparło miasto - wydział ochrony środowiska i rolnictwa zapewnił worki na śmieci i rękawice jednorazowe, a miejskie przedsiębiorstwo oczyszczania sp. z o. o. bezpłatny odbiór zebranych odpadów.

Ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców cieszył się też zoragnizowany po raz pierwszy pikinik ekologiczny.

- W konkursach i warsztatach prowadzonych podczas imprezy uczestniczyło ponad 200 dzieci - mówi Małgorzata Jasińska z wydziału ochrony środowiska i rolnictwa. - Jej celem była edukacja najmłodszych mieszkańców Jaworzna w zakresie gospodarki odpadami w szczególności zbierania i recyklingu odpadów - dodaje.

Gościnnie w imprezie wzięli udział przedstawiciele państwowego gospodarstwa leśnego lasy państwowe nadleśnictwo Chrzanów oraz miejskiego przedsiębiorstwa oczyszczania sp. z o. o., należącego do grupy Veolia Enviromental Service, którzy przygotowali liczne atrakcje i nagrody. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • RGwroc, 2011-10-04 14:08:49

    Podoba mi się, że sprzątanie odbywa się w miejscach cennych przyrodniczo Zastępowanie sprzątaczek i firm wywożacych odpady komunalne, jak często wygladało sprzątanie świata, to działanie niezbyt edukacyjne. Brawo Jaworzno