PARTNER PORTALU
  • BGK

W Kobylinie otwarto oczyszczalnię

  • AT/wfosgw.poznan.pl    3 października 2011 - 15:38
W Kobylinie otwarto oczyszczalnię

27 września w Kobylinie odbyło się otwarcie oczyszczalni ścieków. Oczyszczalnia została wybudowana w niespełna dwa lata, a koszt jej budowy wyniósł ponad 4 mln zł.
Jest to przepływowa mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków o średniodobowej przepustowości równej 795 m3/d, mogącą oczyścić ścieki o ładunku równym 7 920 RLM.

Beneficjentem projektu jest Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji Wielskich w Strzelcach Wielkich. Projekt zakłada wybudowanie dwóch oczyszczalni ścieków w Pogorzeli i Kobylinie, które już działają oraz budowę 75,76 km sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami i przepompowniami, odprowadzającej ścieki do nowych oczyszczalni oraz istniejącej już w Rokosowie.

Jego ostateczną realizację przewidziano na koniec 2013 r. a łączny koszt wszystkich inwestycji wyniesie 92 mln zł (dotacja ze środków UE z POIiŚ - ponad 40 mln zł; pożyczka z WFOŚiGW - 23 mln zł).

W uroczystym otwarciu udział wzięła Justyna Chrzanowska Kierownik Działu Funduszy Europejskich w WFOŚiGW w Poznaniu, która przekazała listy gratulacyjne Burmistrzowi Kobylina Bernardowi Jasińskiemu oraz szefom Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich w Strzelcach Wielkich. Przyjęła też podziękowania od Związku dla Zarządu i pracowników WFOŚiGW.

Projekt wpłynie korzystnie na stan wód, zarówno powierzchniowych jak i podziemnych a w szczególności na ochronę ujęć wodnych Głównego Zbiornika Wód podziemnych nr 308 w okolicach Gostynia oraz ekosystemu rzeki Baryczy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.