PARTNER PORTALU
  • BGK

W Krakowie opłaty za śmieci są wyższe niż koszt ich zagospodarowania

  • AT    23 stycznia 2015 - 06:59
W Krakowie opłaty za śmieci są wyższe niż koszt ich zagospodarowania
Kraków nie tylko nie dopłaca do systemu, ale nawet ma nadwyżkę. Uzbierało się już 29 mln zł (fot.pixabay.com)

Mieszkańcy Krakowa płacą za śmieci więcej, niż kosztuje ich wywóz i zagospodarowanie.
Około 12 mln zł - tyle średnio kosztuje miesięczna obsługa krakowskiego systemu gospodarki odpadami. Natomiast wpływy z opłat śmieciowych od mieszkańców są o 2 mln zł wyższe - wynoszą ok. 14 mln zł. Miasto nie tylko nie dopłaca do systemu, ale nawet ma nadwyżkę. Uzbierało się już 29 mln zł – podaje „Dziennik Polski”.

Czytaj też: Gospodarka odpadami: nie jesteśmy skazani na dzwony i składowiska śmieci

Edward Porębski (PiS), przewodniczący Komisji Infrastruktury w Radzie Miasta Krakowa  zapowiada, że jego klub na pewno będzie postulował obniżenie stawek za śmieci.

Kraków ma teraz jedne z najwyższych stawek. Czteroosobowa rodzina mieszkająca w domu i segregująca odpady miesięcznie płaci za ich wywóz 56 zł, czyli 14 zł na osobę (nie licząc dodatkowych kosztów, jak np. wynajem pojemników na śmieci). Dla porównania: taka sama rodzina mieszkająca w bloku w Warszawie zapłaci 37 zł (9,25 zł na osobę), a w Poznaniu - 12 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • starszy komentator, 2015-01-23 09:31:11

    No tak, od razu proponuje się obniżkę stawek. A czy KTOKOLWIEK sprawdził, co dzieje się z tymi odpadami? Czy są zagospodarowane zgodnie z przepisami?? Czy spełnione są wymagania norm EU i polskich? Nikt nie sprawdził??? No to jak wy chcecie obniżać stawki? Czy ktoś z Krakowa może z czystym sumieniem... powiedzieć, że wie, co dzieje się z wszystkimi odpadami w Krakowie? Oby za rok/dwa nie okazało się, że było tanio, bo wbrew prawu i "na lewo"...  rozwiń