PARTNER PORTALU
  • BGK

W Krakowie usprawnią komunikację miejską

  • krakow.pl    1 marca 2011 - 11:53
W Krakowie usprawnią komunikację miejską

Nowe osiedla, nowe potrzeby komunikacyjne. Kraków przygotowuje się do wprowadzenia zmodyfikowanej siatki komunikacji miejskiej. Ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie. Opinie mieszkańców mają pomóc w przyjęciu najlepszych rozwiązań.
Naukowcy zajmujący się transportem w miastach przyjmują, że raz na dekadę należy przeprowadzić remarszrutyzację, czyli gruntowną, opartą na badaniach szlaków przemieszczania się pasażerów, zmianę istniejących połączeń komunikacji zbiorowej. W Krakowie taka operacja odbyła się 11 lat temu, a przez ten czas miasto bardzo się zmieniło- powstały nowe osiedla, a wraz z nimi nowe potrzeby komunikacyjne.

Sprawdź notowania prezydenta Krakowa

Dlatego w 2011 roku Miasto planuje dostosować istniejący układ komunikacyjny oraz taryfę biletową do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Zanim jednak powstanie nowa siatka połączeń, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chce poznać opinie mieszkańców. Każdy korzystający z usług komunikacji zbiorowej będzie mógł wypełnić ankietę. Na stronie www.sprawnakomunikacja.com należy wypełnić specjalny formularz. Aby ankieta była jak najbardziej wiarygodna, wprowadzono zabezpieczenia przed masowym wysyłaniem tych samych ankiet z jednego komputera - po czterech próbach możliwość wysyłania ankiet zostanie wyłączona.

Ankiety w wersji papierowej dostępne  będą w przyszłym tygodniu w lokalnych dziennikach. Wypełnioną ankietę będzie można wrzucić do jednej z dwudziesty skrzynek miejskich, ustawionych na najważniejszych przystankach w Krakowie. Ich wykaz znajduje się na stronie www.zikit.krakow.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.