PARTNER PORTALU
  • BGK

W Krakowie zarządzają najlepiej lokalami

  • GK/krakow.pl    17 sierpnia 2011 - 14:45
W Krakowie zarządzają najlepiej lokalami

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie zajął I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Zarządców Budynków Komunalnych za rok 2011.
Organizatorem Rankingu był Biznes Magazyn Strefa Gospodarki – ogólnopolski dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej”.

Analizie poddane zostały kwestie finansowe, ale też pod uwagę brane były takie aspekty jak: współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, prowadzoną politykę jakości czy udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie jest gminną jednostką budżetową. Rozpoczął działalność w 1995 r.

Oprócz realizacji zadań związanych bezpośrednio z zarządzaniem lokalami mieszkalnymi i użytkowymi oraz budynkami wraz z terenem niezbędnym dla racjonalnego korzystania z tych budynków, realizuje również inne zadania zlecone przez gminę, między innymi zadania inwestycyjne.

W latach 2009 – 2011 jednostka pozyskała środki ze źródeł zagranicznych nie podlegające zwrotowi w wysokości 35 701 737 zł. Ze środków tych była współfinansowana inwestycja „Utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie”.

Sztandarowymi inwestycjami zrealizowanymi przez ZBK w ostatnich latach były m.in. modernizacja konserwatorska Sukiennic oraz utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Ponadto Zarząd Budynków Komunalnych uczestniczy w Krakowskim Programie Wspierania Przedsiębiorczości i Rozwoju Gospodarczego Miasta poprzez odpowiednie dostosowanie warunków wynajmu lokali użytkowych do sytuacji na rynku.

W 2009 roku Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie zakończył prace dotyczące wdrożenia oraz uruchomienia Zintegrowanego Systemu Zarządzania pn. „GRANIT”.

W pełni zintegrowany system pozwala na szybki dostęp do aktualnych informacji o zarządzanym zasobie budynkowym, jak i lokalowym, obsługując swą funkcjonalnością wszystkie obszary pracy zarządcy nieruchomości.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marko, 2011-08-17 14:54:36

    To jakaś Ściema ! Przecież NIK opracował Raport mówiący o tym ,że lokale zasobów Miasta są puste i nie zagospodarowane a ludzie latami czekają na zasiedlenie. Kto takie głupoty wypisuje? Kto robi ten Ranking ?