PARTNER PORTALU
  • BGK

W Krośnie za śmietnik służą klomby

  • www.krosnocity.pl (Piotr Dymiński)    8 sierpnia 2012 - 12:08
W Krośnie za śmietnik służą klomby

Na rynku nadal praktycznie nie ma koszy na śmieci. Za śmietnik służą klomby.
Dobiegają końca prace na krośnieńskim Rynku. Odbywają się też pierwsze imprezy, w tym cieszące się ogromna popularnością „Świet(l)ne Miasto”. Niestety na Rynku praktycznie nie ma koszy na śmieci. W efekcie po imprezach pozostaje dużo śmieci.

– Myślę, ze ludzie są porządni, gdyby były kosze to wyrzucaliby śmieci do koszy – mówi jeden z naszych rozmówców na Rynku.

Tymczasem śmieci trafiają np. na klomby. Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, Krzysztof Smerecki, zapewnił, że klomby zostaną uprzątnięte. Pytanie jednak, kiedy pojawią się kosze?

Naczelnik Wydziału Drogownictwa, Ryszard Sokołowski stwierdza: „Rozpisaliśmy przetarg, który zostanie na dniach rozstrzygnięty. Chcemy, żeby kosze były zainstalowane jeszcze przed „Karpackimi Klimatami”. Mam nadzieję, że wykonawca się z tym uwinie.

Są też problemy z opróżnianiem tych kilku koszy, które już są na Rynku, w pobliżu zejść do piwnic przedprożnych.

– Te kosze bardzo szybko się przepełniają, nic dziwnego, bo są jedynymi na Rynku. To później bardzo nieładnie pachnie – mówi jeden z przedsiębiorców ze starówki.

Kosze opróżniane są o różnych porach, także po południu, gdy w ogródkach siadają ludzie, chcą odpocząć – To nic miłego jak coś jesz, a obok przejeżdża śmieciarka z pootwieranymi klapami – skarży się nasz czytelnik, ten sam, który poinformował redakcję o leżącym na Rynku worku ze śmieciami.

Utrzymaniem czystości w rejonie śródmieścia zajmują się dwie firmy wyłonione w przetargu: Remondis Kro-Eko (odbiór odpadów, opróżnianie koszy) oraz Ekomax z Jasła (sprzątanie płyty Rynku).

Kosze uliczne w rejonie śródmieścia są opróżniane codziennie (prócz niedzieli) w godzinach wieczornych i nocnych. Samochód śmieciarka należy do przedsiębiorstwa świadczącego usługi letniego utrzymania czystości na płycie rynku, ulicach i chodnikach – Wykonawcy zostanie zwrócona uwaga aby usługi te świadczył w innych porach dnia – informuje Joanna Sowa, rzecznik Urzędu Miasta Krosna.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.