PARTNER PORTALU
  • BGK

W Legnicy powstanie cmentarz

  • legniczanin.pl    9 września 2011 - 10:41
W Legnicy powstanie cmentarz

Prezydent Legnicy skierował do rady miejskiej uchwałę, dzięki której należący do Legnicy teren w gminach Miłkowice i Krotoszyce stanie się oficjalnie cmentarzem komunalnym. Uchwała jest niezbędna by można było dokonywać pochówków.
Wprawdzie budowa nowej legnickiej nekropolii trwa od 2009 r., ale dopiero w tym roku mówi się o niej praktycznie bez przerwy. Ale co ciekawe, to co nazywa się cmentarzem, tak naprawę stanie się nim dopiero we wrześniu. Niezbędna jest bowiem uchwała o jego założeniu.

Wstępny warunek, czyli wyrażenie zgody przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, już został spełniony. Po decyzji inspektora z 29 sierpnia ratusz nie czekał długo. Projekt koniecznej uchwały pojawił się bowiem na półkach radnych w pierwszych dniach września.

– Ta uchwała ma czysto formalny charakter. Zarówno nasza rada miejska wyrażała zgodę na lokalizację cmentarza, chociażby przewidując w budżetach środki na jego budowę, jak i zrobiły to Rady Gmin Krotoszyce i Miłkowice, które na nasz wniosek uchwaliły miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, przewidując w nich powstanie cmentarza – mówi Jadwiga Zienkiewicz, odpowiedzialna na legnicką infrastrukturę zastępczyni prezydenta miasta.

Równocześnie z budową cmentarza komunalnego trwa procedura poszerzenia granic miasta, m.in. właśnie o te tereny, które dzisiaj należą do gmin Miłkowice i Krotoszyce. Legnicki ratusz czeka jeszcze na odpowiednie dokumenty z Krotoszyc i starostwa powiatowego, by móc uzupełnić swój wniosek skierowany do MSWiA.

Kiedy Rada Ministrów podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję i jaka ona będzie, oczywiście nie wiemy, ale to co jest znane już dziś, to planowany termin ukończenia budowy pierwszego etapu cmentarza – koniec maja 2012 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.