PARTNER PORTALU
  • BGK

W Legnicy powtanie suszarnia osadów ściekowych

  • PAP    28 kwietnia 2014 - 12:51
W Legnicy powtanie suszarnia osadów ściekowych

- Ponad 17 mln zł będzie kosztowała suszarnia osadów ściekowych w Legnicy, której budowa rozpocznie się w maju. Blisko połowa inwestycji zostanie sfinansowana ze środków unijnych. Instalacja znacząco poprawi stan środowiska naturalnego i jakość życia mieszkańców.
Jak twierdzi rzecznik prasowy legnickiego magistratu Arkadiusz Rodak, po zakończeniu projektu będzie możliwe przetwarzanie osadów ściekowych tak, by mogły służyć jako paliwo w cementowni.

"Nowoczesna suszarnia pozwoli też wypełnić unijną normę, zgodnie z którą od 1 stycznia 2016 roku odpady z oczyszczalni ścieków powinny być w pełni utylizowane. W konsekwencji efektem działania nowej instalacji będzie znacząca poprawa stanu środowiska naturalnego, a co za tym idzie - jakości życia mieszkańców" - uważa Rodak.

Prace przy budowie suszarni rozpoczną się w maju 2014 r. i potrwają 15 miesięcy. Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA podpisało już umowę z wykonawcą inwestycji.

Suszarnia zlokalizowana zostanie na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Spokojnej.

Zadanie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości 47,5 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.