PARTNER PORTALU
  • BGK

W lipcu ruszy budowa sieci kanalizacyjnej w Nowogrodźcu

  • PAP    11 czerwca 2013 - 13:40
W lipcu ruszy budowa sieci kanalizacyjnej w Nowogrodźcu

Ponad 25 km sieci kanalizacyjnej powstanie w gminie Nowogrodziec do czerwca 2015 r. W lipcu rozpoczną się prace związane z inwestycją, na którą samorząd otrzymał 35 mln zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Gmina zakłada budowę 25-km sieci kanalizacyjnej w Zebrzydowej, Parzycach, Milikowie, Nowogrodźcu i Gościszowie oraz 22 przepompowni sieciowych i 26 przepompowni przydomowych. Powstanie również sieć wodociągowa długości ponad 4 km. Z nowej inwestycji skorzysta ponad 5,5 tysiąca mieszkańców gminy.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 53 mln. Oprócz dotacji z WFOŚiGW, gmina otrzyma również pożyczkę z tej instytucji w wysokości ok. 18 mln zł.

Jak powiedział we wtorek burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, prace budowlane prawdopodobnie rozpoczną się w drugiej połowie lipca 2013 r. Wyłonienie wykonawcy inwestycji, podpisanie umowy i przekazanie placu budowy zaplanowano na 20 czerwca 2013 r.

"Po zakończeniu tego zadania, nasza gmina będzie skanalizowana w 50 proc., co przyniesie zauważalne efekty ekologiczne. Przede wszystkim lepiej będzie chroniona rzeka Kwisa oraz wody gruntowe. Natomiast mieszkańcy podłączeni do sieci będą płacić o 60 proc. mniej za pozbywanie się nieczystości" - dodał Relich.

Do tej pory w gminie Nowogrodziec udało się wybudować oczyszczalnię ścieków, ponad 15 km sieci kanalizacyjnych, sześć przepompowni sieciowych, cztery przepompownie przydomowe oraz sieci wodociągowe o długości blisko 18 km. Wartość tych inwestycji to ponad 28 mln zł.

Pozostałe miejscowości będą kanalizowane po roku 2015 w zależności od możliwości finansowych gminy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.