PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi nie będzie opłaty targowej

  • pt    3 marca 2016 - 14:02
W Łodzi nie będzie opłaty targowej
Radni zdecydują czy w Łodzi pobierana będzie opłata targowa (fot.mat.prasowe)

• Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, że na najbliższej sesji miejskiej rady przedstawi projekt likwidacji opłaty targowej.
• Zdanowska chciałaby, żeby uchwała weszła w życie już od kwietnia.
- Mamy dobrą wiadomość dla kupców – na najbliższą sesję Rady Miejskiej skierowałam projekt uchwały likwidującą opłatę targową na terenie całego naszego miasta – poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jak dodała, jeden podatek mniej to zawsze dobre wieści.

Zdanowska uzupełniła, że dopiero znowelizowana ustawa o podatkach i opłatach lokalnych, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku pozwala z tej opłaty zrezygnować. - Wcześniej musieliśmy ją pobierać – mówi prezydent.

Zdanowska chciałaby, żeby uchwała weszła w życie jak najprędzej. - Straty dla budżetu będą – około 1,5 miliona złotych, ale zysk w postaci ulgi dla kupców – w ciężkich przecież czasach i przy ogromnej konkurencji na rynku – jest ważniejszy - mówi prezydent Łodzi.

Jak dodała Zdanowska, na likwidacji opłaty skorzystają głównie kupcy z Dolnej-Ceglanej i z Wodnego Rynku, ale także ulicy Długosza i targowisk prywatnych.

- Mam nadzieję, że 9 marca radni podejmą stosowną uchwałę i opłata targowa zniknie z Łodzi – powiedziała prezydent Łodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.