W Łodzi powstanie Zarząd Lokali Miejskich

Będzie odpowiadać za remonty, windykacje, rozbiórki, zamianę i wynajem mieszkań.
W Łodzi powstanie Zarząd Lokali Miejskich
W Łodzi powstanie Zarząd Lokali Miejskich. Fot. Pixabay.com

W kwietniu zamiast pięciu Administracji Zasobów Komunalnych powstanie Zarząd Lokali Miejskich. Miejscy Administratorzy Nieruchomości mają stać się rzecznikami mieszkańców, którzy będą załatwiali sprawy najemców od początku do końca.

– Chcemy żeby administratorzy pracowali przede wszystkim w terenie, na klatkach schodowych nieruchomości zawisną namiary do odpowiednich pracowników – mówi Przemysław Mroczkowski, wicedyrektor Wydziału Budynków i Lokali Urzędu Miasta Łodzi.

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej mówił, że na 630 osób zatrudnionych w Administracjach Zasobów Komunalnych 100 pracuje w księgowości.

– W wielu przypadkach dwukrotnie wykonywano tę samą pracę, dzięki powstaniu ZLM to z pewnością się zmieni – podkreśla wicedyrektor.

W planach jest powstanie infolinii dla mieszkańców, która ma znacznie ułatwić kontakt z urzędnikami. Pracownicy magistratu planują szkolenia dla administratorów i podkreślają, że zmiany nie będą wiązać się ze zwolnieniami pracowników.

Zamiast pięciu budynków, w których mieszczą się administracje oraz 26 Rejonów Obsługi Najemców będzie jedna siedziba zarządu i 14 RON-ów. Koszty obsługi administracji w ciągu dwóch lat mają zmniejszyć się o 10 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (8)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie normalnie jak Pani Zdanowska wymysla to jest chore co ona robi z ludźmi i niszczy innych niech się leczy u przychrati.

Karolina, 2016-08-03 22:23:24 odpowiedz

Fabrykant zostawił po sobie czworaki, komunizm osiedla z wielkiej płyty, a PO biede, gowno i baraki

bieda, 2016-03-09 21:30:05 odpowiedz

teraz utrzymujesz tylko szanowna prezydentke i jej pieski aby z glodu nie zdechły i mialy luksusowa chalupe i mialy siłe aby rujnowac to co jest juz wdrozone tj azki . nowy stwor bedzie praxcowac tak samo jak wszystki poprzednie tylko pod inna nazwqa zlm w lodzi i bardziej gnebic swoich pracowni...kow i mieszkancow TO NAZYWA SIE LUKSUSOWA GLUPOTA MARIONETKI ZDANOWSKIEJ I JEJ STANCZYKOW 2016R. rozwiń

POLKA, 2016-03-05 11:16:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE