PARTNER PORTALU
 • BGK

W Łodzi przeciw prywatyzacji ZWiK

 • AT/UM Łódź    3 października 2011 - 14:41
W Łodzi przeciw prywatyzacji ZWiK

Radni PiS i SLD, choć niezależnie od siebie, zadeklarowali włączenie się w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały przeciwko prywatyzacji miejskiej spółki - Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK).
Autorem projektu są pracownicy ZWiK, którzy także składają protest w tej sprawie. Projekt obywatelski może być procedowany przez radę miejską, gdy podpisze się pod nim co najmniej 6 tys. łodzian.

Czytaj też: Prywatyzacja wodociągów i kanalizacji kusi coraz więcej gmin

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Marek Michalik uważa, iż polityka prezydent Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) cechuje się „chęcią sprywatyzowania wszystkiego". ZWiK jest spółką-monopolistą, która dobrze funkcjonuje i przynosi zyski. Jest to zakład czołowy w Polsce, który daje bardzo dobrej jakości wodę. Decyzja Prezydent Łodzi dotycząca dalszego funkcjonowania tej spółki powinna zostać skonsultowana z łodzianami.

Tomasz Trela, jako wiceprzewodniczący Klubu Radnych SLD, również przestrzega przed prywatyzacją ZWiK.

- Zakład Wodociągów i Kanalizacji to 86 lat tradycji. To przede wszystkim pracownicy, którzy pracują na jakość wody i świadczonych usług. Z nimi powinien zostać skonsultowany pomysł prywatyzacji ZWiK - argumentuje. - W Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta) cena wody, po prywatyzacji miejskiej spółki, wzrosła prawie dwukrotnie - podkreśla.

Czytaj też: Zmiana rady nadzorczej łódzkich wodociągów

Prywatyzacja Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi dziś jest tylko planem, bo miasto dopiero zamówi analizy, które odpowiedzą na pytanie czy prywatyzacja się opłaci.

- Zarówno mieszkańcom jak i miastu, jako właścicielowi spółki - komentuje wiceprezydent Marek Cieślak. - Wyniki tych analiz chcemy poznać najpóźniej do końca roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • pszeniczny, 2011-11-19 17:26:41

  jak można sprywatyzować bez zgody obywateli danego miasta czy ten pazerny kapitalizm niema juz rozsadku,przeciez to są pieniądze nasze obywateli miasta a nie jakiegoś obrzydłego zasrańca !
 • maniek, 2011-10-14 16:13:47

  prywatyzacja - nie. dlaczego mamy oddać komuś naszą własność (za marny jednorazowy grosz) przecież zwik przynosi dochody, a tylko gamoń sprzedaje dojną krowę, lub widzi w tym swój interes............, albo zakrywa brak gospodarności i błędy w zarządzaniu.
 • edek, 2011-10-12 05:37:33

  nie zgadzam sie na prywatyzacje wodociagow