W Łodzi przeciw prywatyzacji ZWiK

  • AT/UM Łódź
  • 03-10-2011
  • drukuj
Radni PiS i SLD, choć niezależnie od siebie, zadeklarowali włączenie się w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały przeciwko prywatyzacji miejskiej spółki - Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK).
W Łodzi przeciw prywatyzacji ZWiK
Autorem projektu są pracownicy ZWiK, którzy także składają protest w tej sprawie. Projekt obywatelski może być procedowany przez radę miejską, gdy podpisze się pod nim co najmniej 6 tys. łodzian.

Czytaj też: Prywatyzacja wodociągów i kanalizacji kusi coraz więcej gmin

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Marek Michalik uważa, iż polityka prezydent Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) cechuje się „chęcią sprywatyzowania wszystkiego". ZWiK jest spółką-monopolistą, która dobrze funkcjonuje i przynosi zyski. Jest to zakład czołowy w Polsce, który daje bardzo dobrej jakości wodę. Decyzja Prezydent Łodzi dotycząca dalszego funkcjonowania tej spółki powinna zostać skonsultowana z łodzianami.

Tomasz Trela, jako wiceprzewodniczący Klubu Radnych SLD, również przestrzega przed prywatyzacją ZWiK.

- Zakład Wodociągów i Kanalizacji to 86 lat tradycji. To przede wszystkim pracownicy, którzy pracują na jakość wody i świadczonych usług. Z nimi powinien zostać skonsultowany pomysł prywatyzacji ZWiK - argumentuje. - W Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta) cena wody, po prywatyzacji miejskiej spółki, wzrosła prawie dwukrotnie - podkreśla.

Czytaj też: Zmiana rady nadzorczej łódzkich wodociągów

Prywatyzacja Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi dziś jest tylko planem, bo miasto dopiero zamówi analizy, które odpowiedzą na pytanie czy prywatyzacja się opłaci.

- Zarówno mieszkańcom jak i miastu, jako właścicielowi spółki - komentuje wiceprezydent Marek Cieślak. - Wyniki tych analiz chcemy poznać najpóźniej do końca roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

jak można sprywatyzować bez zgody obywateli danego miasta czy ten pazerny kapitalizm niema juz rozsadku,przeciez to są pieniądze nasze obywateli miasta a nie jakiegoś obrzydłego zasrańca !

pszeniczny, 2011-11-19 17:26:41 odpowiedz

prywatyzacja - nie. dlaczego mamy oddać komuś naszą własność (za marny jednorazowy grosz) przecież zwik przynosi dochody, a tylko gamoń sprzedaje dojną krowę, lub widzi w tym swój interes............, albo zakrywa brak gospodarności i błędy w zarządzaniu.

maniek, 2011-10-14 16:13:47 odpowiedz

nie zgadzam sie na prywatyzacje wodociagow

edek, 2011-10-12 05:37:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE