PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lublinie najgorzej z odbiorem frakcji suchej

  • AW    16 sierpnia 2013 - 08:30
W Lublinie najgorzej z odbiorem frakcji suchej

Na polecenie prezydenta Krzysztofa Żuka, wydział ochrony środowiska lubelskiego magistratu przeprowadził audyt w zakresie wdrażania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta.
Audyt dotyczył stanu wyposażenia w pojemniki i w worki, terminowość odbioru odpadów komunalnych oraz stanu sanitarnego altan śmietnikowych i rejonów przeznaczonych do gromadzenia odpadów. Obejmował on zgłoszenia mieszkańców oraz informacje zebrane przez patrole pracowników wydziału ochrony środowiska i Straży Miejskiej.

Łączna liczba interwencji w okresie od 1 do 13 sierpnia wyniosła 734, w tym 562 dla sektorów, z których odpady odbiera MPO, 174 dla sektorów KOM – EKO, z podziałem na:

- nieodbieranie frakcji suchej 237 (MPO) i 28 (KOM-EKO),
- odpady zmieszane - 102 (MPO), 10 (KOM-EKO),
- pojemniki na odpady – 131 (MPO), 108 (KOM-EKO).

Z analizy wynika, że większość zgłoszeń dotyczyło odpadów segregowanych. Firmy w dużej mierze nie radziły sobie z odbiorem frakcji suchej.

- Zgromadzona dokumentacja z interwencji, które wpłynęły do Urzędu Miasta Lublin, stanowi podstawę do naliczenia kar dla firm w wysokości 50 zł za jeden dzień dla każdego rodzaju odpadów. Aktualnie trwa kompletowanie pełnej dokumentacji (protokoły z wizji lokalnej, fotografie, pozyskanie stanowiska firmy odbierającej odpady). Z chwilą zakończenia tych czynności firmom, którym udowodniono niedotrzymanie warunków umowy zostaną naliczone kary za nieterminowy odbiór odpadów komunalnych - informuje Anna Machocka z biura prasowgo UM Lublin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Co się stani?, 2013-08-19 20:25:07

    Lublin ma najlepszy system gospodarki odpadami dzięki jednemu Marianowi Zreformowanemu