PARTNER PORTALU
 • BGK

W Mielcu można odnaleźć grób przez internet

 • PAP    29 października 2012 - 13:29
W Mielcu można odnaleźć grób przez internet

Samorząd Mielca uruchomił wyszukiwarkę grobów osób, które pochowane zostały na miejskiej nekropolii przy ul. Królowej Jadwigi.
Dzięki takiemu rozwiązaniu, można z łatwością odnaleźć groby bliskich.

Jak poinformował rzecznik mieleckiego magistratu Krzysztof Urbański, wyszukiwarka grobów jest częścią interaktywnego planu miasta dostępnego na stronie www.plan.mielca.pl

„Znajduje się ona w dziale Plan miasta w zakładce Cmentarze. Po wpisaniu nazwiska osoby zmarłej wyświetli się informacja o roku zgonu oraz numerze kwatery i rzędu. Dostępna jest także opcja, dzięki której dany rząd będzie wskazany na mapie” – dodał.

Urbański podkreślił, że dane związane z osobami pochowanymi na mieleckim Cmentarzu Komunalnym będą na bieżąco aktualizowane. Na nekropolii znajduje się dotychczas ponad 9,6 tys. grobów.

Portal z interaktywnym planem Mielca, którego częścią jest wyszukiwarka grobów, powstał w maju br. w ramach projektu pn. „Wsparcie rozwoju społeczno – gospodarczego poprzez utworzenie elektronicznej platformy informacyjno – usługowej na terenie miasta Mielca”.

Wartość projektu wyniosła ponad 1,6 mln zł; z tej kwoty dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego wyniosło 1,3 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (17)

 • Franek, 2017-11-21 13:45:49

  Wielka lipa
 • florek, 2017-11-14 03:02:11

  podaj instrukcje (krok za krokiem)jak wejść w ogóle w opcję odnalezienia grobu aby skutecznie odnaleźć grób.
 • ona, 2017-11-04 13:11:18

  raz działa, raz że nic nie znaleziono.....cienko