PARTNER PORTALU
  • BGK

W największych miastach rowery miejskie dostaną ochronę

  • bad    17 marca 2015 - 16:16
W największych miastach rowery miejskie dostaną ochronę
Rowery miejskiego systemu wypożyczania będą chronione przed dewastacją i kradzieżą. Fot. lubelskirower.pl

Warszawa, Wrocław, Lublin, Białystok czy Opole – w tych miastach firma ochroniarska zapewni bezpieczeństwo rowerom należącym do miejskiego systemu ich wypożyczania.
City Security zapewni w największych miastach kraju bezpieczeństwo rowerom należącym do miejskiego systemu ich wypożyczania, obsługiwanego przez Nextbike Polska. W tym sezonie współpraca zostanie rozszerzona i dotyczyć będzie takich miast jak Warszawa, Wrocław, Lublin, Białystok czy Opole. W stołecznej aglomeracji firma będzie miała pod swoją opieką dodatkowo także miejskie rowery w Konstancinie i Grodzisku Mazowieckim.

Podobnie jak w poprzednim sezonie rowery miejskiego systemu wypożyczania będą chronione przed dewastacją i kradzieżą. Ich działania obejmą m.in. patrole prewencyjne do wybranych stacji rowerowych, natychmiastowe interwencje, wyrywkowe kontrole rowerów czy stały nadzór nad nimi – również za pomocą kamer monitoringu.

Władze samorządowe podkreślają, że dzięki działaniom ochroniarskim bezpieczeństwo rowerów obsługiwanych przez firmę Nextbike Polska w Warszawie znacznie wzrosło, i to w stosunkowo krótkim czasie.

Według danych City Security od ostatniego tygodnia czerwca do końca października 2014 roku liczba dewastacji i kradzieży rowerów miejskiego systemu Veturilo w Warszawie zmniejszyła się o 43 procent.

- Oprócz zapewniania bezpieczeństwa miejskim rowerom, nasze działania w tych miastach miały także na celu rozpoznanie i sprawdzenie, które miejsca w tych miastach najbardziej narażone są na działania wandali i jaka jest specyfika pracy przy ich ochronie poza Warszawą – mówi Beniamin Krasicki, prezes Grupy City Security.

Wszędzie tam, gdzie w tym sezonie City Security chronić będzie miejskie rowery, pracownicy tej firmy opracowali mapy najbardziej niebezpiecznych rejonów poszczególnych miast – wykorzystując między innymi informacje od operatora, policji i straży miejskiej czy tak zwanego „wywiadu środowiskowego”. Na tych właśnie miejscach firma skoncentruje w pierwszym rzędzie swoje działania prewencyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.