PARTNER PORTALU
  • BGK

W niedzielę darmowe przejazdy z Łodzi do Łowicza i Koluszek

  • pap    9 grudnia 2014 - 16:57
W niedzielę darmowe przejazdy z Łodzi do Łowicza i Koluszek
http://lka.lodzkie.pl

W nadchodzącą niedzielę podróżni w woj. łódzkim będą mogli bezpłatnie jeździć pociągami Łódzkiej Kolai Aglomeracyjnej kursującymi na liniach Łódź Kaliska - Łowicz Główny oraz Łódź Widzew - Koluszki.
"To promocja tych połączeń, które uruchamiamy 14 grudnia. W relacji Łódź - Łowicz codziennie będzie kursowało 10 par pociągów, a na trasie Łódź - Koluszki 11 par" - poinformował marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Obecnie pociągi ŁKA w Łódzkiem jeżdżą na trasach z Łodzi do Sieradza i Zgierza oraz w ramach kolei obwodowej stolicy województwa. 14 grudnia uruchomione zostaną linie do Łowicza i Koluszek a w 2015 r. kolejna - do Kutna.

Rozkład jazdy na trasie Łódź - Łowicz został przygotowany z myślą m.in. o pracownikach licznych zakładów usytuowanych wokół Strykowa położonego przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2.

"Stryków jest lokomotywą gospodarczą woj. łódzkiego. Na terenie gminy powstało kilkanaście tysięcy miejsc pracy i będą powstawać kolejne. Cieszymy się więc, że będzie u nas ŁKA, która jest alternatywą dojazdu dla pracowników. Mam nadzieję, że będziemy rozbudowywać linię i zwiększać liczbę kursów" - powiedział naczelnik wydziału promocji gminy Stryków Witold Kosmowski.

Zdaniem Marka Jóźwiaka, wójta gminy Głowno położonej między Strykowem i Łowiczem, ŁKA może się przyczynić do zintensyfikowania kontaktów pomiędzy sąsiednimi gminami i miastami.

"Żyjemy w czasach, w których zarastają ścieżki do sąsiada. Wydaje mi się jednak, że dzięki ŁKA te ścieżki nie będą już zarastać lecz będą łączyć wszystkich ludzi naszego regionu" - powiedział Jóźwiak.

Dla burmistrza Koluszek Waldemara Chałata pociągi ŁKA to przede wszystkim poszerzenie oferty dojazdu do Łodzi i powrotu z niej.

"Z pewnością jest to zwiększenie konkurencji między przewoźnikami. Cieszymy się z tej konkurencji. Wierzę w to, że usługi jakie zaoferuje ŁKA będą atrakcyjne i mieszkańcy będą z niej korzystali" - powiedział Chałat.

Na linii Łódź - Łowicz podróżni będą mogli korzystać ze specjalnej oferty "Łódź bliżej Ciebie", dzięki której za przejazd z Łodzi do Strykowa za bilet normalny zapłacą 5 zł, do Głowna 6 zł a do Łowicza 9 zł. Od tych cen przysługują ulgi ustawowe.

Bilet normalny na trasie Łódź Widzew - Koluszki będzie kosztował 7,6 zł. W ramach ŁKA podróżni do Koluszek będą mogli dojechać m.in. również z Łodzi Kaliskiej (10,6 zł) oraz ze Zgierza (9,8 zł).

Na liniach Łódź - Łowicz i Łódź - Koluszki będą też obowiązywały Bilety Aglomeracyjne umożliwiające podróż zarówno pociągami ŁKA jak i komunikacją miejską w Łodzi, Zgierzu i Koluszkach

ŁKA - spółka samorządu województwa - ruszyła w połowie czerwca tego roku. Dotąd przejęła od Przewozów Regionalnych obsługę trasy Łódź - Sieradz i uruchomiła połączenia wokół Łodzi - na trasie Łódź Kaliska - Łódź Widzew oraz Łódź Widzew - Zgierz.

Tabor ŁKA stanowi obecnie 16 pojazdów szynowych Flirt3 wyprodukowanych przez firmę Stadler Polska. Ostatnie cztery z 20 zamówionych składów mają zostać dostarczone w lutym 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.