PARTNER PORTALU
  • BGK

W niedzielę rusza nowe połączenie kolejowe z Łodzi do Kutna

  • PAP    13 czerwca 2015 - 13:35
W niedzielę rusza nowe połączenie kolejowe z Łodzi do Kutna

W niedzielę Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi nowe połączenie na trasie Łódź Kaliska - Kutno. Pierwszego dnia pasażerowie będą mogli jeździć bezpłatnie. Codziennie będzie kursowało 10 par pociągów.
Jak zapewnił marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, rozkład jazdy dopasowany będzie do porannego oraz popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Liczba połączeń do Kutna zwiększy się prawie dwukrotnie. Bilet normalny z Kutna do Łodzi będzie kosztował 11 zł, z Łęczycy 10 zł, z Ozorkowa 8 zł, a z Grotnik 6,50 zł.

W związku z niedzielną inauguracją linii zaplanowano wiele atrakcji. Posiadacze biletu na nowej trasie będą mogli m.in. obejrzeć zbiory w Muzeum Miasta Zgierza, w Łęczycy zwiedzić miasto z przewodnikiem. Również w Kutnie na pasażerów będzie czekał przewodnik, który m.in. oprowadzi po miejscowym muzeum. Dla podróżnych przygotowano też promocje w kutnowskim aquaparku.

W ciągu roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna przewiozła milion pasażerów

Połączenie z Kutnem zbiegło się z rocznicą wyjazdu na tory pierwszego pociągu ŁKA. W połowie czerwca ub. roku pierwszy pociąg ŁKA wyjechał na trasę Łódź Kaliska-Sieradz. Jak informuje rzeczniczka ŁKA Marta Markowska w ciągu roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna przewiozła ponad milion pasażerów. Z okazji jubileuszu spółki w niedzielę o godz. 11.30 na dworcu Łódź Kaliska na pasażerów będzie czekał tort.

ŁKA jest spółką samorządu województwa łódzkiego. Obecnie pociągi ŁKA w Łódzkiem jeżdżą na trasach Łódź Kaliska - Sieradz, Łódź Kaliska - Łowicz Główny, Łódź Widzew - Koluszki. Uruchomiono także połączenia wokół Łodzi - na trasie Łódź Kaliska - Łódź Widzew oraz Łódź Widzew - Zgierz. Tabor spółki to 20 pojazdów szynowych Flirt3 wyprodukowanych przez Stadler Polska.

Wartość całego projektu dot. budowy systemu ŁKA przekroczyła 457 mln zł, z czego ponad 193 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Poza zakupem 20 nowych składów powstało także nowoczesne zaplecze techniczne dla taboru. Firma Stadler w ramach kontraktu przez 15 lat będzie zajmowała się w nim serwisowaniem i utrzymaniem pojazdów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.