PARTNER PORTALU
  • BGK

W Nisku mają czystą wodę

  • www.sztafeta.pl    3 stycznia 2013 - 11:53
W Nisku mają czystą wodę

Burmistrz Niska Julian Ozimek wywiązał się z obietnicy danej mieszkańcom. Tuż przed końcem roku w Nisku popłynęła czysta woda.
- Woda w 100 procentach idzie już przez nowe filtry, przez nowe zbiorniki oczyszczania - zapewnia burmistrz Niska.

Tak jak zapowiadali, tak zrobili. W święta Bożego Narodzenia w domach i mieszkaniach w Nisku popłynęła woda z nowej stacji uzdatniania. W większości kranów już leci czyściutka „niżanka", bo tak część mieszkańców prześmiewczo nazywała lurę płynącą jeszcze niedawno.

Jak wyjaśnia włodarz Niska, choć woda do sieci podawana jest z nowej stacji, może jeszcze pojawiać się w kranach żółtawa ciesz. A to za sprawą starego rurociągu, który jeszcze na kilku miejskich odcinkach doprowadza wodę do gospodarstw.

- Nie wykluczam, że mogą być takie sytuacje, że popłynie brunatna woda, że gdzieś w blokach są stare, zarośnięte rury. Nie powinno być na sieci większych kłopotów. Zakład Gospodarki Komunalnej zakupił środki do oczyszczania rurociągu - tłumaczy Ozimek.

Dodaje równocześnie, że takich rur w mieście jest coraz mniej. - Już niewiele rur, jakieś tam drobiazgi, zostały ze starego rurociągu. Znaczna część rur doprowadzających wodę do mieszkańców jest nowa. Nie ma już tego co było najgorsze, tej starej cholernej żeliwnej rury - wyjaśnia.

Sprawdziliśmy, czy mieszkańcy największego niżańskiego osiedla mają już dobrą wodę.

- Muszę przyznać, że od kilku dni płynie u mnie z kranu czysta woda. Bez porównania do tej „kawy z mlekiem", którą nam czasem serwowano - mówi zadowolona mieszkanka bloku przy ul. Tysiąclecia 18a.

- Mam nadzieję, że tak już zostanie, bo przy dwójce dzieci kupowanie pięciolitrowych butelek z wodą to duży wydatek. Tym bardziej, że za wodę w Nisku i tak dużo płacimy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • jan, 2013-01-12 14:52:57

    Na stronie internetowej echa dnia w artykule z dnia 10.01.2013 rok piszą że woda nadal zawiera szkodliwe pierwiastki to samo mówi w tym artykule Sanepid