PARTNER PORTALU
  • BGK

W Obornikach Śląskich powstanie 5 km kanalizacji

  • PAP    20 czerwca 2014 - 15:36
W Obornikach Śląskich powstanie 5 km kanalizacji

Ponad 2 tys. mieszkańców Obornik Śląskich zostanie podłączonych do kanalizacji sanitarnej. Budowa 5 km sieci będzie kosztowała 14 mln zł, z czego 12 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej.
Jak powiedział PAP Robert Borkacki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, nowa inwestycja pozwoli rozwiązać istotny problem mieszkańców Obornik Śląskich.

"Po burzach lub silniejszych deszczach zdarza się, że ulice i domy w mieście są zalewane przez deszczówkę skażoną przez ścieki. Powodem jest przestarzały i niewydolny system kanalizacji. Obornicka sieć kanalizacyjna liczy ponad 37 km, w tym aż 26 km to instalacje, w których ścieki bytowo-gospodarcze i opadowe płyną wspólnymi kanałami. Rozwiązaniem problemu będzie sieć rozdzielcza, w której ścieki i deszczówka popłyną oddzielnie" - wytłumaczył.

Dzięki nowej inwestycji powstanie ponad 5 km kanalizacji sanitarnej i około 5 km kanalizacji deszczowej m.in. przy ulicach: Licealnej, Parkowej, Wyszyńskiego, Poniatowskiego i Kazimierza Jagiellończyka.

Unijna datacja umożliwi także modernizację miejscowej oczyszczalni ścieków. Obornicki projekt zostanie zakończony w 2015 r.

Na Dolnym Śląsku w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko prowadzonych jest 27 projektów obsługiwanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Ich łączna wartość to ponad 850 mln zł. Dzięki temu zakończono już m.in. budowę ponad 300 km wodociągów i kanalizacji, powstały też 3 nowe oczyszczalnie ścieków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.