PARTNER PORTALU
  • BGK

W parku bezkarnie nie popijesz

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    16 sierpnia 2012 - 06:26
W parku bezkarnie nie popijesz

Prawie 9 mln zł w zeszłym roku zarobiły straże miejskie na karaniu za łamanie zakazu picia alkoholu w parkach.
Średnio o 25 proc. wzrosła liczba wykroczeń polegających na piciu alkoholu w niedozwolonych miejscach. Są miasta, głównie te największe, w których interwencji strażników z tego powodu było ponad 40 proc. więcej – podaje „Rzeczpospolita”..

Czytaj też: Tak pracowali strażnicy gminni w ubiegłym roku

W 2011 r. strażnicy złapali ponad 324 tys. osób na spożyciu alkoholu w niedozwolonych miejscach – w parkach, na skwerach i ulicach.

Z tego 167 tys. osób pouczyli o niewłaściwym zachowaniu, a 151 tys. wystawili mandaty na blisko 9 mln zł. Sprawy prawie 6 tys. osób, które odmówiły przyjęcia mandatu, trafiły do sądów.

Kiedy strażnik przyłapie na piciu alkoholu, mandat wynosi 100 zł. Jeśli zaś będzie to usiłowanie spożycia (tzn. strażnik nie był bezpośrednim świadkiem), mandat może wynieść od 20 zł do 500 zł – informuje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Kara, 2012-08-20 13:18:46

    straż miejsca nawet nie podchodzi do pijaków, u mnie jest to samo wg. mnie straż miejska powinna być rozwiązana i wcielona do Policji
  • Niewyspany, 2012-08-16 09:28:43

    Nie wydaje mi się, żeby liczba wykroczeń polegających na piciu alkoholu w miejscach niedozwolonych wzrosła o 25%, to raczej straże wlepiły za to więcej mandatów. Na moim osiedlu od lat w jednym miejscu między kilkoma dużymi blokami młodzież wciąż chleje piwo kupowane w "Żabce" usytuowanej ...parę metrów od terenu przedszkola (kolejny absurd!) i nikt nie reaguje - ani mieszkańcy, ani straż miejska, ani policja o radzie miasta nie wspominając. Strach tamtędy przejść a głośne ryki i bluzganie słychać przez cały dzień do 2:00 w nocy. Koszmar!  rozwiń