PARTNER PORTALU
  • BGK

W Pawłowicach przedszkola są za darmo

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Zachodni    20 czerwca 2013 - 07:08
W Pawłowicach przedszkola są za darmo

Pierwszą gminą w województwie śląskim, która zdecydowała się zrezygnować z pobierania opłat od rodziców za pobyt dzieci w przedszkolach, są Pawłowice w powiecie pszczyńskim.
Kiedy od nowego roku szkolnego dzieci w Pawłowicach pójdą do przedszkoli, ich rodzice zapłacą jedynie za wyżywienie - informuje „Dziennik Zachodni".

Jest to możliwe, bo od września gminy będą mogły liczyć na dotację państwową, jeżeli samorządowcy zdecydują się obniżyć opłatę do złotówki za godzinę lub całkowicie z niej zrezygnują.

„Na rezygnacji z opłat tylko zyskamy. W tym roku do budżetu wpłynie 130 tys. złotych" - powiedział gazecie Marek Lucjan, wicewójt Pawłowic.

„W naszej gminie dotacja państwowa wyniesie 220 tys. zł za okres od września do grudnia, w tym samym czasie od rodziców uzyskalibyśmy 90 tys. zł przy obecnej stawce 2 zł za każdą nadprogramową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu" - wyjaśnia. Dlatego Pawłowice zdecydowały, że same wyłożą 90 tys. zł.

Co ciekawe, w Pawłowicach od września dobowy bilet autobusowy po całej gminie będzie kosztował złotówkę, a miesięczny - 15 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.