PARTNER PORTALU
  • BGK

W piątek startuje wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity. Jest nowe połączenie Łódź - Giżycko

  • PAP/KDS    20 czerwca 2017 - 13:31
W piątek startuje wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity. Jest nowe połączenie Łódź - Giżycko
Od piątku PKP Intercity uruchamia wakacyjny rozkład jazdy. Będzie więcej połączeń do popularnych miejscowości turystycznych (fot. intercity.pl)

W piątek (23 czerwca) PKP Intercity uruchamia dodatkowe kursy pociągów. W sumie w okresie letnim każdego dnia przygotowało ponad 400 pociągów kursujących po Polsce i Europie. W tym roku nowością w ofercie przewoźnika jest uruchomienie w wakacyjne weekendy bezpośredniego pociągu z Łodzi do Giżycka.
Według przewoźnika podróżni będą mogli również liczyć na atrakcyjne ceny biletów i dodatkowe wsparcie informacyjne.

Średnio na dobę, we wszystkich składach PKP Intercity, będzie dostępnych około 130 tys. miejsc siedzących. W trasy wyruszą pociągi m.in. nad morze - do Kołobrzegu, Świnoujścia, Łeby, Ustki, Trójmiasta czy na Hel oraz na Warmię i Mazury - do Olsztyna, Działdowa i Iławy. Nowością w tym roku będzie możliwość podróży do Giżycka. W wakacyjne weekendy na trasie Łódź - Giżycko pojedzie pociąg TLK Niegocin.

Z kolei wybierając się zagranicę, pasażerowie będą mogli dojechać m.in. na Ukrainę, Węgry, Słowację do Czech, Austrii, Niemiec czy Rosji.

Czytaj więcej: Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Wszystko przez remonty

PKP Intercity przypomina, że na podróżujących z dziećmi czekają specjalne oferty. Pasażerowie, którzy kupią Bilet Rodzinny mogą liczyć na 30 proc. rabatu. Z dodatkowych ulg skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37 proc. otrzymają również 30 proc. upustu na zakupione bilety. Natomiast w ramach oferty Bilet dla Seniora 30 proc. zniżkę otrzymają osoby, które ukończyły 60. rok życia.

Podczas wakacji podróżni będą mogli skorzystać z pomocy informatorów mobilnych, którzy będą dyżurować na 11 największych dworcach kolejowych w kraju w terminach: 23-26 czerwca, 11, 15, 30, 31 sierpnia oraz 1-4 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.