PARTNER PORTALU
  • BGK

W Piszu na rondzie L. Kaczyńskiego stanie jeszcze tablica

  • PAP    28 czerwca 2011 - 13:19

Radni Pisza zgodzili się, by na rondzie im. Lecha Kaczyńskiego ustawić jeszcze wysoką na ponad dwa metry i szeroką na blisko półtora metra tablicę upamiętniającą prezydenta.
Radny klubu PiS w radzie miejskiej Pisza Andrzej Zadroga powiedział, że na pomysł ustawienia tablicy na rondzie wpadło grono działaczy partii oraz „osób o poglądach prawicowych, ale nienależących do PiS”.

„Odczuwaliśmy pewien brak na tym rondzie. Są na nim tabliczki mówiące, że to rondo im. prezydenta Kaczyńskiego, ale brakowało jeszcze jakiegoś większego, znaczniejszego elementu. Stąd pomysł tablicy” – dodał Zadroga.

Projekt tablicy zakłada, że będzie ona wykonana z ciemnego bloku granitu o wymiarach 216 na 140 cm i znajdzie się na niej cyctat z ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce być wielki, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej”.

Pod tym cytatem znajdzie się informacja, że tablica jest poświęcona pamięci prezydenta Kaczyńskiego. Całość ma być oświetlana światłem z lamp zasilanych energią słoneczną. Koszt wykonania i ustawienia tablicy szacowany jest na ok. 10 tys. zł.

„Na razie nie mamy takich pieniędzy i nie za bardzo wiemy, skąd je wziąć. Część kwoty wpłacą członkowie komitetu wybudowania tej tablicy, resztę zapewne będziemy zbierać przy pomocy jakiegoś stowarzyszenia, jeszcze będziemy to rozważać” – podkreślił Zadroga.

Zdementował krążące na lokalnych portalach internetowych pogłoski, że PiS wyemituje w tym celu cegiełki.

Zadroga dodał, że zadeklarowane już wpłaty wystarczyły, by przystąpić do realizacji projektu. Nie potrafił powiedzieć, kiedy tablica znajdzie się na piskim rondzie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.