PARTNER PORTALU
  • BGK

W podkarpackim nie dopłacą do komunikacji miejskiej?

  • sztafeta.pl    16 stycznia 2012 - 13:19
W podkarpackim nie dopłacą do komunikacji miejskiej?

Najprawdopodobniej pod koniec stycznia będzie już wiadomo, czy mieszkańcy ościennych gmin Stalowej Woli stracą prawo do ulgowych biletów na przejazdy autobusami miejskiej spółki. No i czy ZMKS zlikwiduje wiele ulg także dla mieszkańców samej Stalowej Woli?
Likwidacja ulg i nowe stawki biletów miały być głosowane najpierw w listopadzie 2011 roku. Projekt zakładał podwyżki cen biletów jednorazowych do 2,20 zł oraz ulgowych do 1,50 zł gminnych i 1,10 zł ustawowych. To bilety miejskie. Nie wzrosłaby cena biletu poza granicami miasta – dziś 3 zł. Ale za to prawo do ulgowego biletu mieli stracić wszyscy uczniowie spoza Stalowej Woli. Więc dla nich de facto podwyżka wyniosłaby z 1,50 zł na 3 zł.

Do głosowania w listopadzie nie doszło. – Musimy skonsultować to z władzami innych gmin, bo nie rozmawialiśmy w tej sprawie – argumentowali radni i zdecydowali o ściągnięciu podwyżkowej uchwały z sesji.

Wygląda jednak na to, że spraw podwyżek dłużej radni nie będą odwlekać. I sprawą cen biletów zajmą się najpewniej w styczniu. Sesja ma być zwołana pod koniec miesiąca.

Co na to włodarze gminy?

- Niech mnie nie straszą, bo nic to nie da. Nawet złotówki nie dołożę do biletów i do interesu ZMKS-u – twardo mówi Julian Ozimek, burmistrz Niska. - Mówienie, że „czwórka" czy inne autobusy jeżdżące do Niska to linie niedochodowe, jest nieprawdą. Nigdy nie ma tak, żeby jeździły puste. ZMKS jeździ po terenie gminy i nie płaci nam za zatrzymywanie się na przystankach. Już to powinno wystarczyć. A jeśli ZMKS zdecyduje się zlikwidować te linie, to proszę bardzo - już dziesięciu innych przewoźników czeka na ich miejsce.

Podobne argumenty słyszymy w gminie Zaleszany: - Nie przewidujemy dopłat do biletów w ZMKS. Nie mamy nic takiego zaplanowanego w budżecie – mówi Sebastian Nabrzeski, sekretarz gminy Zaleszany.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.