PARTNER PORTALU
 • BGK

W Polsce może zabraknąć prądu

 • PAP/Gazeta Wyborcza    3 stycznia 2014 - 07:57
W Polsce może zabraknąć prądu

Za zmianami w energetycznych priorytetach rządu nikt nie nadąży, a po kolejnych wyborach do Sejmu może w Polsce po prostu brakować prądu.
Według prognoz Ministerstwa Gospodarki w latach 2014-17 trzeba będzie wyłączyć w Polsce wyeksploatowane elektrownie o łącznej mocy 4,4 GW, czyli ok. 12 proc. obecnych mocy krajowych - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też:  Najgorszy jest brak prądu

Jednocześnie zużycie energii rośnie i według przewidywań resortu już w 2015 r. mogą się pojawić pierwsze, niewielkie niedobory mocy. A w 2017r. deficyt energii może wynieść 1,1 GW.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (6)

 • Eterno Vagabundo, 2014-01-04 21:43:20

  Przypomnijmy sobie To w ramach powtórki, Że znowu zjeżdżamy: " Z górki na pazurki ".
 • wsl, 2014-01-04 15:37:36

  Ale ściema.
 • Ryszard Kmieć., 2014-01-04 14:32:15

  Stop- niemądrej "dziecinnej" krytyce. Są ludzie, jest ich coraz więcej nie płaczą wysmiewaja budują fabuły jak z filmu grozy. Panie Panowie do Roboty. Słońca dla Wszystkich starczy, a Pan Premier "łebski gośc" Ma Wspaniałą Panią Premier Elżbietę- ponoć "aniołek" może i ...tak być. Ale to aniołek skuteczny. Wywalczyła Niezła Kasę właśnie na to, abyśmy My- Biznesmeni. Inwestorzy, moze i "marzyciele"za Te Unijne Pieniądze cos robili. Ja ZBUDUJE FABRYKE- 1000 Miejsc Pracy. To dużo , czy Mało?ONA JUż ma STRUKTURY. Jak prądu zabraknie z Elektrowni, to Właśnie Ta Fabryka będzie i nie tylko .....ale i PROSUMENTEM PRADU.Dla dociekliwych zapraszam do "łamoania sobie głowy", a nie marnotrawienia czasu. Pozdrawiam Pania Premier i Tych co naprawdę ciężko pracują.Efekty przychodzą z czasem."Polacy nie gęsi... " Ryszard przyszły właściciel i partycypant :BP-SE "ANNA"  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: