PARTNER PORTALU
  • BGK

W pomorskim powstanie farma wiatrowa PGE

  • PAP    10 września 2014 - 17:50
W pomorskim powstanie farma wiatrowa PGE

- W IV kwartale 2015 r. w Kopaniewie (Pomorskie) powstanie farma wiatrowa, składająca się z 30 siłowni o mocy 90 MW - poinformował rzecznik prasowy Polskiej Grupy Energetycznej Maciej Szczepaniuk. Koszt inwestycji to ok. 0,5 mld złotych.
Szczepaniuk poinformował, że inwestorem jest PGE Energia Odnawialna S.A., spółka z Grupy Kapitałowej PGE, odpowiedzialna za rozwój projektów opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE).

W uroczystości rozpoczęcia budowy farmy wiatrowej w miejscowości Kopaniewo k. Lęborka uczestniczyli m.in. prezes zarządu Polskiej Grupy Energetycznej Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna Maciej Górski oraz prezes Alstom Polska Lesław Kuzaj. Ta ostatnia spółka wygrała przetarg na budowę elektrowni. 

Kontrakt z Alstomem obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie 30 siłowni o mocy 3 MW każda. Każda turbina wyposażona jest w wirnik o średnicy 110 metrów i stalową wieżę o wysokości 90 metrów.

Czytaj też: Burmistrz Kisielic: NIK? Byłem zszokowany... Turbiny wiatrowe to atrakcja turystyczna 

Szczepaniuk podkreślił, że farma wiatrowa Lotnisko w Kopaniewie jest największą inwestycją w OZE, realizowaną w ramach przyjętej kilka miesięcy temu strategii PGE, zakładającej pozyskanie łącznie co najmniej 234 MW nowych mocy w elektrowniach wiatrowych w latach 2014-2016.

Dodał, że z ponad 300 MW mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej Grupa PGE jest obecnie jednym z liderów tego segmentu.

Czytaj też: Energetyka wiatrowa kręci się mimo ograniczeń

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.