PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu oddano 68 mieszkań dla seniorów

  • PAP    8 października 2010 - 15:44

W Poznaniu oddano do użytku Środowiskowy Dom Emeryta. Seniorzy zamieszkają w 68 lokalach o podwyższonym standardzie. W piątek przekazano klucze pierwszym mieszkańcom domu. Obiekt kosztował 13,5 mln zł. Wybudowany został w ciągu 1,5 roku.
"Właścicielem obiektu jest Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Większość pieniędzy na inwestycję wyłożyło miasto Poznań. Dziś klucze otrzymali mieszkańcy pierwszych 11 lokali. Pozostali seniorzy otrzymają klucze w przyszłym tygodniu" - powiedział w piątek PAP Arkadiusz Stasica, prezes PTBS.

W budynku, poza mieszkaniami, znalazły się dwa gabinety lekarskie i klub seniora. Lokale mają od 25 mkw do 50 mkw. Mieszkania przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, w domu zainstalowana została winda. W części podziemnej zlokalizowano suszarnię, garaż i pomieszczenia gospodarcze.

Projekt realizowany jest w ramach miejskiego programu "Seniorzy". Mogą z niego skorzystać osoby, które osiągnęły wiek emerytalny oraz spełniają określone kryteria dochodowe i mieszkaniowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2010-10-16 18:40:21

    Nikt nie wykonywał, ani projektował. Kaczkę dziennikarską ktoś tu spreparował. Na kaczkach pismaków, jak to zwykle bywa, Nie jeden gabinet kadencję przepływa.
  • ZG, 2010-10-12 09:58:17

    Dlaczego nie ma informacji o projektantach i wykonawcach?NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: