W Poznaniu oddano 68 mieszkań dla seniorów

W Poznaniu oddano do użytku Środowiskowy Dom Emeryta. Seniorzy zamieszkają w 68 lokalach o podwyższonym standardzie. W piątek przekazano klucze pierwszym mieszkańcom domu. Obiekt kosztował 13,5 mln zł. Wybudowany został w ciągu 1,5 roku.

"Właścicielem obiektu jest Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Większość pieniędzy na inwestycję wyłożyło miasto Poznań. Dziś klucze otrzymali mieszkańcy pierwszych 11 lokali. Pozostali seniorzy otrzymają klucze w przyszłym tygodniu" - powiedział w piątek PAP Arkadiusz Stasica, prezes PTBS.

W budynku, poza mieszkaniami, znalazły się dwa gabinety lekarskie i klub seniora. Lokale mają od 25 mkw do 50 mkw. Mieszkania przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, w domu zainstalowana została winda. W części podziemnej zlokalizowano suszarnię, garaż i pomieszczenia gospodarcze.

Projekt realizowany jest w ramach miejskiego programu "Seniorzy". Mogą z niego skorzystać osoby, które osiągnęły wiek emerytalny oraz spełniają określone kryteria dochodowe i mieszkaniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nikt nie wykonywał, ani projektował. Kaczkę dziennikarską ktoś tu spreparował. Na kaczkach pismaków, jak to zwykle bywa, Nie jeden gabinet kadencję przepływa.

Eterno Vagabundo, 2010-10-16 18:40:21 odpowiedz

Dlaczego nie ma informacji o projektantach i wykonawcach?

ZG, 2010-10-12 09:58:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE