PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu oddano Park Stare Koryto Warty

  • pt    26 sierpnia 2016 - 12:31
W Poznaniu oddano Park Stare Koryto Warty

Teren, który od ponad 40 lat pozostawał niezagospodarowany i ulegał niszczeniu, teraz stał się atrakcyjną oazą zieleni w samym centrum miasta (fot.poznan.pl)

Poznaniacy zyskali nowe miejsce do wypoczynku. Jest nim park Stare Koryto Warty, w którym można już korzystać z nowych chodników, ścieżek rowerowych,
Park Stare Koryto Warty zyskał nowe oblicze. Teren, który od ponad 40 lat pozostawał niezagospodarowany i ulegał niszczeniu, teraz stał się atrakcyjną oazą zieleni w samym centrum miasta.

- Z niezagospodarowanego dotąd terenu utworzono miejsce rekreacji i rozrywki dla każdego poznaniaka. Taki park w samym centrum miasta cieszy. To jedna z tych inwestycji, które mają poprawić komfort życia mieszkańców - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

W parku ustawiono ponad 160 ławek i ponad 30 koszy na odpady. Cykliści mogą tu liczyć na 20 miejsc postojowych dla ich rowerów. Na miejscu Zakład Usług Komunalnych wybudował ponadto dwie toalety automatyczne.

Park Stare Koryto Warty to także więcej zieleni w centrum. Zarząd Zieleni Miejskiej posadził tu ponad 100 sztuk drzew, 16 tys. krzewów oraz 10 tys. bylin i traw ozdobnych. Założono ponadto ponad 13 tys. m2 trawnika. Tym sposobem poznaniacy mogą korzystać z prawie 3 ha parku, który swoim charakterem nawiązuje do niegdyś płynącej tędy rzeki Warty.

- Stare Koryto Warty to miejsce integrujące cześć Starego Rynku z nadrzecznymi terenami. Tym bardziej cieszy fakt, że mieszkańcy odzyskali tu swoją przestrzeń, z której mogą już korzystać bez ograniczeń. W parku posadzono dużo zieleni, a niebawem organizowane będą także wydarzenia kulturalne. To wielofunkcyjne miejsce dla wszystkich poznaniaków - mówi zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski.

Niebawem w parku pojawi się także innowacyjny plac zabaw. Zarząd Zieleni Miejskiej wyłonił już wykonawcę, a prace I etapu mają zakończyć w 2017 roku. Na terenie parku Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP rozbuduje także sieć monitoringu. Na obszarze pojawi się 9 kamer - 5 szybkoobrotowych i 4 stałopozycyjne.

Koszt budowy parku wyniósł 5,5 mln zł. Idea stworzenia tego miejsca wyłoniła się z dyskusji społecznych na przełomie 2012/13 r. Jej konkluzją było to, że do czasu planowanego w dalszej przyszłości odtworzenia dawnego koryta Warty należy ten teren tymczasowo zagospodarować oraz uporządkować, tworząc miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.