PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu powstanie ponad tysiąc nowych mieszkań

  • PAP/rs    24 stycznia 2018 - 18:07
W Poznaniu powstanie ponad tysiąc nowych mieszkań
Nawet 1,2 tys. nowych mieszkań, przeznaczonych głównie dla osób o niskich dochodach, powstanie w najbliższym czasie w Poznaniu. Fot. Shutterstock.com

Nawet 1,2 tys. nowych mieszkań, przeznaczonych głównie dla osób o niskich dochodach, powstanie w najbliższym czasie w Poznaniu. W planach Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych są także remonty kamienic i modernizacja budynków przychodni.
Biuro prasowe poznańskiego urzędu miasta podało w środę, że nowy program inwestycyjny pomoże poznaniakom, których nie stać na zakup własnego mieszkania, czy na wynajęcie lokalu na wolnym rynku.

Środki na budowę i remonty ZKZL pozyskał z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) będącego wspólną inicjatywą Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Komisji Europejskiej. To unijny fundusz, który ma m.in. pobudzić prywatne inwestycje w różnorodne projekty realizowane w Unii Europejskiej.

W ramach tego funduszu EBI zawarł z ZKZL umowę opiewającą na 178 mln zł. Jak podkreślono w komunikacie prasowym, jest to jeden z pierwszych takich kontraktów w Polsce.

- Powstaną nowe mieszkania dla osób o niskich dochodach, dla których wsparcie wspólnoty samorządowej jest jedyną szansą na poprawę sytuacji mieszkaniowej i odzyskanie godności. Jednocześnie współfinansowane będą remonty istniejącego zasobu mieszkaniowego Poznania oraz modernizacje budynków, w których funkcjonują placówki służby zdrowia - powiedział w środę wiceprezydent miasta Tomasz Lewandowski.

Budowa części lokali już ruszyła, a pierwsze z nich zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku. Według ZKZL, w sumie ma powstać od 1 tys. - 1,2 tys. mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.