W Poznaniu testują system monitorowania komunikacji miejskiej

System monitorowania komunikacji miejskiej - narzędzie, dzięki któremu można uzyskać informację, za ile minut z danego przystanku odjedzie tramwaj lub autobus, testuje poznański Zarząd Transportu Miejskiego.
W Poznaniu testują system monitorowania komunikacji miejskiej
fot. pixabay.com

Wirtualny Monitor w czasie rzeczywistym śledzi, gdzie znajdują się poszczególne pojazdy.

Jak poinformował we wtorek rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Bartosz Trzebiatowski, obecnie system jest testowany i kalibrowany. Użytkownicy mogą już jednak sprawdzać jego użyteczność przez stronę internetową, mogą też zgłaszać swoje uwagi.

Narzędzie wykorzystuje dane przesyłane przez wyposażone w moduł GPS komputery pokładowe, zamontowane w ponad 700 pojazdach. Wirtualny Monitor ma być jednym z udogodnień dla pasażerów transportu publicznego, wprowadzanych w ramach systemu Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej PEKA.

W witrynie www.peka.poznan.pl/vm użytkownik zaznacza nazwę lub numer przystanku, ulicę bądź miejscowość, oraz interesującą go linię autobusową lub tramwajową. System wyświetla informacje w czasie rzeczywistym i jest na bieżąco aktualizowany. Użytkownik zorientuje się więc, że jego autobus np. utknął w korku i przyjedzie później. Wirtualny Monitor pokazuje odjazdy pojazdów na liniach na terenie Poznania oraz na liniach podmiejskich ZTM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.