PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu wyznaczono miejsca na śnieg

  • lk    29 grudnia 2010 - 11:06
W Poznaniu wyznaczono miejsca na śnieg

Urząd miasta w Poznaniu wyznaczył miejsca składowania śniegu w Poznaniu. Są to tereny w pobliżu mostu Lecha przy ulicach Arcybiskupa Augusta Hlonda i Serbskiej.
Śniegu nie można składować w dowolnych miejscach, m.in. pod drzewami czy w miejscach, w których topniejący śnieg mógłby spowodować podtopienia pobliskich budynków. Hałdy śniegu mogą też powodować inne zagrożenia.

Najdogodniejszym miejscem dla składowania zalegających w mieście mas śniegu (w tym zanieczyszczonego chlorkami) jest bezpośrednie sąsiedztwo dużego naturalnego odbiornika wód roztopowych, jakim na terenie Poznania jest rzeka Warta (oczywiście pamiętając o ustawowych ograniczeniach). Takie zagospodarowanie usuniętych z centrum miasta mas śniegu powoduje, iż proces topnienia śniegu przebiega w sposób niezakłócony, a duży odbiornik wodny sprawia, że transportowany wraz z topniejącą wodą ładunek zanieczyszczeń ulega znacznemu rozcieńczeniu. Dlatego poznański magistrat wyznaczył dwa miejsca nad Wartą, gdzie w sposób legalny można składować śnieg zalegający w mieście.

Czytaj też:

Kraków przygotowany na zimę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • S.Talia, 2010-12-29 20:08:16

    wszystko ma już z góry określone swoje miejsce... nawet śnieg - przy rzece. to się nazywa dobra organizacja !!!!
  • autoidea, 2010-12-29 16:37:15

    Niewiarygodny wrecz postep cywilizacyjny !