PARTNER PORTALU
  • BGK

W Pruszkowie powstają "mieszkania plus". Do odbioru w 2019 roku

  • PAP/GP    3 sierpnia 2017 - 06:55
W Pruszkowie powstają "mieszkania plus". Do odbioru w 2019 roku
Generalnym wykonawcą inwestycji została firma KB Dom, wchodząca w skład Grupy Polnord. (fot.:pexels.com)

Pruszkowskie mieszkania w ramach programu Mieszkanie plus zostaną oddane do użytku w 2019 roku - poinformował Janusz Kobeszko z BGK Nieruchomości. Przy ul. Waryńskiego zaplanowano 329 lokali.
• Metraż budowanych lokali jest ustalony na 56 mkw.

• Generalnym wykonawcą inwestycji została firma KB Dom, wchodząca w skład Grupy Polnord. 

• Mieszkania powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej SKM i Kolei Mazowieckich. Czas dojazdu do stacji Warszawa Śródmieście z tej okolicy to ok. 25 minut.

 

Mieszkania o średnim metrażu 56 mkw. powstają w Pruszkowie przy ul. Waryńskiego. Łącznie zaplanowano cztery sześciopiętrowe budynki, które zbudowane zostaną w technologii prefabrykacji.

W domu będzie można zamieszkać w formule wynajmu. Cena za metr kwadratowy czynszu ma zmieścić się w około 20 zł.

- To będzie pierwszy budynek w programie Mieszkanie plus wykonany w systemie prefabrykacji" - zapowiedział Kobeszko z BGK Nieruchomości, spółki odpowiedzialnej za filar komercyjny rządowego programu. "Dzięki temu powstają budynki w bardzo wysokiej jakości, a same mieszkania będą precyzyjne co do milimetra - dodał.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma KB Dom, wchodząca w skład Grupy Polnord. KB Dom wykonuje elementy do budowy domów w halach produkcyjnych. - Na taki proces budowy nie mają wpływu warunki atmosferyczne, co jest ważne dla pracowników zatrudnionych przy inwestycji - powiedział dyrektor ds. generalnego wykonawstwa KB Dom Robert Łopuszyński.

Inwestycja jest realizowana we współpracy z inwestorem prywatnym.  - Kupiliśmy działkę w Pruszkowie z myślą o budowie komercyjnych mieszkań - powiedział Artur Kozieja ze spółki Europlan. W takim przypadku cały proces, wraz ze sprzedażą mieszkań, trwałby 5-6 lat.

- Zdecydowaliśmy, że podpiszemy umowę z BGK Nieruchomości, która pozwoli nam na skrócenie procesu do około dwóch lat. W zamian za obniżenie ryzyka musimy się zadowolić dużo niższą marżą - przyznał Kozieja.

Mieszkania powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej SKM i Kolei Mazowieckich. Czas dojazdu do stacji Warszawa Śródmieście to 25 minut.

Program Mieszkanie Plus składa się z części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości, i części regulowanej, której zasady określa uchwalona w lipcu przez Sejm i Senat ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. BGK Nieruchomości będzie realizować inwestycje głównie we współpracy z samorządami i inwestorami prywatnymi, zaś KZN zajmie się wykorzystaniem gruntów skarbu państwa.

W części komercyjnej przygotowywanych jest obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys., mieszkań jest już w budowie. Wartość inwestycji przygotowywanych przez BGK Nieruchomości przekracza 2 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.