PARTNER PORTALU
  • BGK

W Przemyślu działa gratowisko

  • GK/przemysl.pl    3 listopada 2011 - 13:37
W Przemyślu działa gratowisko

Zastępca prezydenta miasta Przemyśla otworzył na przemyskim składowisku przy ul. Piastowskiej Punkt Zbiórki Odpadów Problemowych.
Umożliwi on mieszkańcom miasta oraz podmiotom gospodarczym oddawanie posegregowanych odpadów problemowych, np. zużytego sprzęt RTV i AGD, starych mebli, opakowań z resztkami farb i lakierów, przeterminowanych leków itp.

Odpady można oddawać przez cały rok z wyjątkiem niedziel i świąt oraz. Jest to kolejna po akcji „gratowóz” inicjatywa prezydenta miasta mająca ułatwić poprawne pozbywanie się odpadów problemowych z zachowaniem dbałości o zdrowie i środowisko naturalne z jednoczesnym podnoszeniem świadomości społecznej w gospodarce odpadami.

Większość oddawanych przez mieszkańców odpadów będzie przyjmowana nieodpłatnie za wyjątkiem zużytych mebli dla których wprowadzono opłaty rekompensujące koszty ich utylizacji. Firmy i podmioty prowadzące działalność gospodarczą również będą mogły odpłatnie skorzystać z tej formy oddawania odpadów segregowanych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.