W Przemyślu działa gratowisko

  • GK/przemysl.pl
  • 03-11-2011
  • drukuj
Zastępca prezydenta miasta Przemyśla otworzył na przemyskim składowisku przy ul. Piastowskiej Punkt Zbiórki Odpadów Problemowych.
W Przemyślu działa gratowisko
Umożliwi on mieszkańcom miasta oraz podmiotom gospodarczym oddawanie posegregowanych odpadów problemowych, np. zużytego sprzęt RTV i AGD, starych mebli, opakowań z resztkami farb i lakierów, przeterminowanych leków itp.

Odpady można oddawać przez cały rok z wyjątkiem niedziel i świąt oraz. Jest to kolejna po akcji „gratowóz” inicjatywa prezydenta miasta mająca ułatwić poprawne pozbywanie się odpadów problemowych z zachowaniem dbałości o zdrowie i środowisko naturalne z jednoczesnym podnoszeniem świadomości społecznej w gospodarce odpadami.

Większość oddawanych przez mieszkańców odpadów będzie przyjmowana nieodpłatnie za wyjątkiem zużytych mebli dla których wprowadzono opłaty rekompensujące koszty ich utylizacji. Firmy i podmioty prowadzące działalność gospodarczą również będą mogły odpłatnie skorzystać z tej formy oddawania odpadów segregowanych. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE