W przetargu jedna firma i opłata za śmieci rośnie

• W kolejnym mieście konieczna jest podwyżka opłat za odbiór odpadów komunalnych.
• W Ostrzeszowie mieszkańcy od 1 kwietnia zapłacą więcej, choć w porównaniu z innymi miastami stawki dla gospodarstw 2-4 osobowych ciągle nie są wysokie.
W przetargu jedna firma i opłata za śmieci rośnie
Ostrzeszowscy radni zdecydowali, że od 1 kwietnia obowiązywać będą wyższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (fot.fotolia)

Ostrzeszowscy radni zdecydowali, że od 1 kwietnia obowiązywać będą wyższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Obecnie opłata za odbiór śmieci segregowanych w gospodarstwach jednoosobowych wynosi 12 zł, w gospodarstwach 2-4 osobowych to 20 zł, a w liczących 5 i więcej osób - 25 zł.

Od 1 kwietnia stawki wzrosną: w z 12 do 13 złotych, z 20 do 25 zł i z 25 do 30 zł.

Podwyżki są konieczne, bo jedyna firma, która wzięła udział w przetargu zażądała od gminy o 300 tys. zł więcej niż poprzednio.

Czytaj też: Ceny za śmieci nie rosną, bo gmina dopłaca

- Nie możemy mieć pretensji do firmy Eko-Region - podkreśla radny Patryk Jędrowiak pisze portal ostrzeszowinfo.pl.

- Firma przelicza stawki według swoich wskaźników, startuje w przetargu i ten przetarg wygrywa. Z naszej perspektywy, jak i perspektywy mieszkańców system, w którym kolejny rok startuje w przetargu tylko jedna firma rodzi pewne pytania. To nie są pytania do firmy Eko-Region. To są pytania dotyczące całego systemu i aktywności samorządu, czy działa on w kierunku zainteresowania innych firm.

Także inni radni wyrażali zaniepokojenie tworzącym się monopolem, ostatecznie jednak podwyżkę przegłosowali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE