PARTNER PORTALU
  • BGK

W przetargu jedna firma i opłata za śmieci rośnie

  • pt    1 lutego 2017 - 08:19
W przetargu jedna firma i opłata za śmieci rośnie
Ostrzeszowscy radni zdecydowali, że od 1 kwietnia obowiązywać będą wyższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (fot.fotolia)

• W kolejnym mieście konieczna jest podwyżka opłat za odbiór odpadów komunalnych.
• W Ostrzeszowie mieszkańcy od 1 kwietnia zapłacą więcej, choć w porównaniu z innymi miastami stawki dla gospodarstw 2-4 osobowych ciągle nie są wysokie.
Ostrzeszowscy radni zdecydowali, że od 1 kwietnia obowiązywać będą wyższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Obecnie opłata za odbiór śmieci segregowanych w gospodarstwach jednoosobowych wynosi 12 zł, w gospodarstwach 2-4 osobowych to 20 zł, a w liczących 5 i więcej osób - 25 zł.

Od 1 kwietnia stawki wzrosną: w z 12 do 13 złotych, z 20 do 25 zł i z 25 do 30 zł.

Podwyżki są konieczne, bo jedyna firma, która wzięła udział w przetargu zażądała od gminy o 300 tys. zł więcej niż poprzednio.

Czytaj też: Ceny za śmieci nie rosną, bo gmina dopłaca

- Nie możemy mieć pretensji do firmy Eko-Region - podkreśla radny Patryk Jędrowiak pisze portal ostrzeszowinfo.pl.

- Firma przelicza stawki według swoich wskaźników, startuje w przetargu i ten przetarg wygrywa. Z naszej perspektywy, jak i perspektywy mieszkańców system, w którym kolejny rok startuje w przetargu tylko jedna firma rodzi pewne pytania. To nie są pytania do firmy Eko-Region. To są pytania dotyczące całego systemu i aktywności samorządu, czy działa on w kierunku zainteresowania innych firm.

Także inni radni wyrażali zaniepokojenie tworzącym się monopolem, ostatecznie jednak podwyżkę przegłosowali.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.