PARTNER PORTALU
  • BGK

W przyszły weekend start Radomskiego Roweru Miejskiego

  • JS    23 marca 2017 - 21:41
W przyszły weekend start Radomskiego Roweru Miejskiego
Wypożyczalnie Radomskiego Roweru Miejskiego będą czynne codziennie, przez całą dobę, od początku kwietnia do końca października (fot. radom.pl)

Już w przyszłą sobotę (1 kwietnia) radomianie skorzystają z samoobsługowego systemu rowerowego, obejmującego 25 stacji i 250 jednośladów, w tym dwa familijno-bagażowe oraz trzy tandemy.
• Wypożyczalnie Radomskiego Roweru Miejskiego będą czynne codziennie, przez całą dobę, od początku kwietnia do końca października.

• Aby korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana będzie rejestracja na stronie internetowej oraz dokonanie opłaty początkowej w wysokości minimum 10 zł.

• Projekt wciąż jest otwarty i mogą do niego włączać się firmy i instytucje gotowe na własnym terenie ustawiać kolejne stacje.  

Przetarg na wdrożenie oraz kompleksową obsługę Radomskiego Roweru Miejskiego wygrała firma Nextbike Polska. Umowa została zawarta na okres 2017-2019. Przed kilkoma dniami rozpoczął się montaż stacji, a przed 1 kwietnia zostaną ustawione rowery.

- To moment, na który z pewnością wielu radomian czekało. Mieszkańcy sami w konsultacjach społecznych powiedzieli, że chcą roweru miejskiego, a my teraz wychodzimy naprzeciw temu oczekiwaniu. Transport rowerowy w dużych miastach odgrywa coraz większą rolę. Stanowi przede wszystkim alternatywę dla ruchu samochodowego i pozwala uniknąć stania w korkach. Jestem pewien, że te 250 rowerów będzie niemal cały czas w ruchu, a z czasem liczba stacji i liczba rowerów będzie rosła – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomina, że cały projekt wciąż jest otwarty i mogą do niego włączać się firmy i instytucje gotowe na własnym terenie ustawiać kolejne stacje. – Zapraszam do współpracy wszystkich, którym podoba się idea roweru miejskiego. Wspólnie możemy stworzyć jeszcze atrakcyjniejszą ofertę dla radomian – dodaje prezydent.

Wypożyczalnie Radomskiego Roweru Miejskiego będą czynne codziennie, przez całą dobę, od początku kwietnia do końca października. - Rower miejski to praktyczna realizacja idei „smart city”, przyjaznego mieszkańcom miasta, które nie boi się nowych technologii. Mieszkańcy i władze Radomia podczas realizowanego przez nas programu  pilotażowego bardzo docenili ten pomysł.  Cieszę się, że Radom, kolejne polskie miasto, dołącza do światowej elity w tej dziedzinie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. - Jestem przekonany, że nasze srebrne rowery nie tylko wpłyną na jakość życia mieszkańców, ale również wpiszą się na długo w krajobraz Radomia– dodaje.

Aby korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana będzie rejestracja na stronie internetowej oraz dokonanie opłaty początkowej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wynajmów, tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata początkowa podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru będzie zawsze darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia to koszt 1 zł. Druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda następna – po 4 zł.

W ramach kompleksowego wdrożenia systemu, użytkownicy będą mieli do dyspozycji specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nie posiadający smartfonów będą mogli skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się  na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.