PARTNER PORTALU
  • BGK

W przyszłym roku 1,3 mld zł na mieszkalnictwo

  • PAP    11 października 2010 - 17:27
W przyszłym roku 1,3 mld zł na mieszkalnictwo

W projekcie budżetu państwa na rok 2011 na mieszkalnictwo zapisana jest kwota 1 mld 360 mln zł - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Rzeszowie wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń.
Wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń zapowiedział, że w przyszłorocznym budżecie 1,3 mld zł na mieszkalnictwo. Dodał, że w obecnym roku kwota ta wynosi ponad 820 mln zł.  "Na kwotę ponad 1,3 mld zł składa się m.in. fakt, że rząd postanowił wydłużyć działanie programu +Rodzina na swoim+ w oparciu o dotychczasowe zasady. W taki sposób, aby liczba udzielanych kredytów ustabilizowała się na poziomie 36-40 tys. rocznie w ramach tego programu" - podkreślił Styczeń. 

Zaznaczył również, że dwa poprzednie lata były najlepszymi w budownictwie w ostatnich 2 dekadach. "W 2008 r. oddano 165 tys., a rok później 160 tys. nowych lokali mieszkaniowych" - powiedział wiceminister. Zapewnił także, że wystarczy pieniędzy na budownictwo komunalne, przeznaczone dla powodzian. Dodał, że w tym roku na budownictwo socjalne, w tym komunalne, przeznaczono 30 mln zł, a w przyszłym roku będzie to 80 mln zł. 

Styczeń poinformował również, że w programie "Rodzina na swoim" - udzielono dotychczas ponad 71 tys. kredytów. Ich łączna kwota to ok. 12 mld zł. Wiceminister zapowiedział, że resort zamierza zakończyć ten program z końcem 2012 roku. "Uzyskamy wówczas liczbę udzielonych kredytów między 110 a 130 tys. Zastąpimy go innym programem, który będzie skierowany do małżeństw, które nie mają zdolności kredytowej na samym początku starania się o mieszkanie" - dodał.

Czytaj też:

Więcej dopłat do budownictwa społecznego 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.