W Rachocinie powstał zakład utylizacji

W Rachocinie pod Sierpcem (woj. mazowieckie) zakończyła się budowa Regionalnego Zakładu Gospodarki Odpadami, który będzie odbierał oraz unieszkodliwiał odpady z północno-zachodniego Mazowsza. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu Unii Europejskiej.
W Rachocinie powstał zakład utylizacji

Jak poinformował urząd marszałkowski województwa mazowieckiego (zabierz głos/oceń marszałka), koszt inwestycji wyniósł ponad 16,3 mln zł z czego ponad 11,1 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Umowę na unijne wsparcie przedsięwzięcia Urząd Miasta Sierpca i samorząd woj. mazowieckiego podpisały w lutym 2010 r.

Zakład Gospodarki Odpadami w Rachocinie powstał w ramach istniejącego składowiska odpadów komunalnych. W grudniu 2008 r. oddano tam do eksploatacji pierwszą w woj. mazowieckim kwaterę do utylizacji azbestu. Dzięki modernizacji i rozbudowie zakładu zmieni się sposób unieszkodliwiania odpadów, a system selektywnej ich zbiórki obejmie zasięgiem większy niż dotychczas obszar.

W ramach inwestycji pod nazwą "Stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami w regionie północno-zachodniego Mazowsza" w Rachocinie zbudowane zostały m.in. kwatera przeznaczona do unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych oraz linia sortowania. Przebudowana została także infrastruktura towarzysząca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Otwarty zakład odzyskuje do 20% surowców wtórnych z mieszanych odpadów, zła zastosowana technologia. A jest opatentowana technologia odzyskująca wszystkie surowce bez konieczności składowania. W razie chęci pomocy proszę pisać na mój adres

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-02-25 23:55:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE