W Rachocinie powstał zakład utylizacji

W Rachocinie pod Sierpcem (woj. mazowieckie) zakończyła się budowa Regionalnego Zakładu Gospodarki Odpadami, który będzie odbierał oraz unieszkodliwiał odpady z północno-zachodniego Mazowsza. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu Unii Europejskiej.
W Rachocinie powstał zakład utylizacji

Jak poinformował urząd marszałkowski województwa mazowieckiego (zabierz głos/oceń marszałka), koszt inwestycji wyniósł ponad 16,3 mln zł z czego ponad 11,1 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Umowę na unijne wsparcie przedsięwzięcia Urząd Miasta Sierpca i samorząd woj. mazowieckiego podpisały w lutym 2010 r.

Zakład Gospodarki Odpadami w Rachocinie powstał w ramach istniejącego składowiska odpadów komunalnych. W grudniu 2008 r. oddano tam do eksploatacji pierwszą w woj. mazowieckim kwaterę do utylizacji azbestu. Dzięki modernizacji i rozbudowie zakładu zmieni się sposób unieszkodliwiania odpadów, a system selektywnej ich zbiórki obejmie zasięgiem większy niż dotychczas obszar.

W ramach inwestycji pod nazwą "Stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami w regionie północno-zachodniego Mazowsza" w Rachocinie zbudowane zostały m.in. kwatera przeznaczona do unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych oraz linia sortowania. Przebudowana została także infrastruktura towarzysząca.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Otwarty zakład odzyskuje do 20% surowców wtórnych z mieszanych odpadów, zła zastosowana technologia.
A jest opatentowana technologia odzyskująca wszystkie surowce bez konieczności składowania.
W razie chęci pomocy proszę pisać na mój adres

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-02-25 23:55:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE