PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu przybyło mieszkań socjalnych

  • PAP    19 lipca 2010 - 17:19
W Radomiu przybyło mieszkań socjalnych

Ponad 300 mieszkań socjalnych przybyło w ciągu roku w Radomiu. Miasto wybudowało cztery nowe bloki z takimi lokalami. Dwa ostatnie oddano do użytku w lipcu - poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowy radomskiego magistratu Katarzyna Piechota-Kaim.
W każdym z bloków jest ponad 70 mieszkań rozmieszczonych na czterech kondygnacjach. Mieszkania są jedno- i dwupokojowe.

W każdym lokalu znajduje się łazienka z prysznicem oraz kuchnia wyposażona w kuchenkę gazową i szafkę ze zlewozmywakiem. W pokojach na podłodze jest linoleum, a w łazience glazura. Dwa mieszkania przystosowano dla osób niepełnosprawnych.

Według rzeczniczki łączny koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 22 mln zł, z czego przeszło 4,3 mln zł stanowi dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat na tworzenie lokali socjalnych.

Budowę dwóch pierwszych bloków zakończono jesienią ub. roku. Dwa kolejne budynki oddano do użytku na przełomie czerwca i lipca br.   Obecnie na lokale socjalne czeka w Radomiu ponad 190 rodzin, których wnioski - ze względu na trudną sytuację zdrowotną, rodzinną i społeczną - pozytywnie zaopiniowała Społeczna Komisja Mieszkaniowa. Lokale socjalne przysługują także prawie 840 osobom, na których ciążą wyroki eksmisyjne.

W zasobie gminnym jest około 1200 mieszkań socjalnych. Miasto pozyskuje je poprzez budownictwo socjalne lub na drodze przekształcenia lokalu komunalnego w socjalny, po wyprowadzeniu się lub śmierci dotychczasowego najemcy.

W ciągu ostatnich ośmiu lat w Radomiu wybudowano kilka nowych bloków z ponad 800 mieszkaniami socjalnymi. Gmina wykonuje też adaptacje już istniejących budynków i urządza w nich lokale socjalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.