PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sandomierzu można odbierać karty mieszkańca

  • PAP/rs    25 stycznia 2018 - 16:20
W Sandomierzu można odbierać karty mieszkańca
W Sandomierzu od początku roku wydawane są karty mieszkańca. (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

W Sandomierzu od początku roku wydawane są karty mieszkańca. Dokument uprawnia do korzystania z ulg, zwolnień i innych przywilejów udzielanych przez miejski samorząd i podmioty uczestniczące w programie.
  • Jak poinformowała w czwartek wiceburmistrz Sandomierza Katarzyna Zioło, do tej pory wydano 46 kart.
  • Od lutego miasto rozpocznie kampanię, promującą przedsięwzięcie m.in. wśród prywatnych przedsiębiorców, aby premiowali w swojej działalności posiadaczy kart.
  • W myśl regulaminu programu, Sandomierską Kartę Mieszkańca może otrzymać pełnoletni mieszkaniec miasta, które rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Sandomierzu, a w zeznaniu podatkowym deklaruje, że jest mieszkańcem gminy Sandomierz.

- Posiadacze Sandomierskiej Karty Mieszkańca będą mogli w lutym kupić taniej bilety na dwa walentynkowe koncerty organizowane w mieście. Później także będą stosowane takie okazjonalne zniżki, przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń - dodała Zioło.

Decyzję o wprowadzaniu programu Sandomierskiej Karty Mieszkańca podjęli jesienią ub.r. - na mocy uchwały - miejscy radni.

W myśl regulaminu programu, Sandomierską Kartę Mieszkańca może otrzymać pełnoletni mieszkaniec miasta, które rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Sandomierzu, a w zeznaniu podatkowym deklaruje, że jest mieszkańcem gminy Sandomierz. W programie mogą uczestniczyć także dzieci mieszkańców.

Plastikowa karta, z danymi jej użytkownika jest ważna przez rok. Dokument uprawnia do różnego rodzaju zniżek, ulg, zwolnień i innych przywilejów udzielanych przez gminę oraz podmioty uczestniczące w przedsięwzięciu.

Obecnie są to pięcioprocentowe zniżki na bilety wstępu do jednostek podległych Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji (m. in. pływalnia, siłownia, korty tenisowe, wypożyczalnia sprzętu kajakowego nad Wisłą, lodowisko) i Sandomierskiemu Centrum Kultury (m. in. na wydarzenia kulturalne, zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, na zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży, wynajem rowerów).

Do programu mogą także przystępować właściciele działających w mieście punktów handlowych i usługowych, także stowarzyszenia, które deklarują zniżki na swoje usługi dla posiadaczy kart. W tym celu muszą podpisać z gminą umowę. Lokale, które będą uznawały kartę mieszkańca na świadczone usługi, mają być oznakowane specjalnym symbolem graficznym.

Wnioski o wydanie karty mieszkańca można składać w Biurze Obsługi Interesanta sandomierskiego magistratu. Dokumenty są wydawane "od ręki", jednak w przypadku dużego zainteresowania, czas oczekiwania na kartę może wydłużyć maksymalnie do dwóch tygodni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.