PARTNER PORTALU
  • BGK

W sezonie letnim osiem nowych połączeń z lotniska Chopina

  • PAP/JS    26 marca 2018 - 22:29
W sezonie letnim osiem nowych połączeń z lotniska Chopina
Jak podał port, w okresie marzec-lipiec 2018 r. w rozkładzie pojawi się osiem nowych tras regularnych z Warszawy (fot. pixabay.com)

Osiem nowych połączeń, w tym bezpośredni lot do Singapuru znalazło się w letnim rozkładzie lotów warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował port. W sumie stołeczny port w tym sezonie zaoferuje122 regularne trasy.
Od niedzieli, czyli 25 marca, na Lotnisku Chopina obowiązuje nowy letni rozkład lotów.

"Lista połączeń zawiera 122 trasy regularne. Nowy sezon to dla Lotniska Chopina ciąg dalszy rozwijania siatki przesiadkowej, a także zwiększanie liczby połączeń z południowo-wschodnią Azją, a przez hub w Singapurze, także z Australią" - poinformowało w komunikacie lotnisko.

Jak podał port, w okresie marzec-lipiec 2018 r. w rozkładzie pojawi się osiem nowych tras regularnych z Warszawy do i z Bordeaux (Wizz Air), a także Norymbergi (Niemcy), Kowna (Litwa), Skopje (Macedonia), Hanoweru (Niemcy), Zaporoża (Ukraina), Singapuru i Dubrownika (Chorwacja), które będą obsługiwane przez PLL LOT.

Czytaj też: Warszawskie lotnisko Chopina jak porty we Frankfurcie lub Monachium

"Znaczącym wydarzeniem, które czeka nas wiosną 2018 roku, jest pojawienie się już w maju stałych, realizowanych przez LOT, połączeń z Singapurem, które poszerzą ofertę podróży z Lotniska Chopina do południowo-wschodniej Azji. Połączenie to doskonale wpisuje się w strategię rozwoju naszego lotniska. Dzięki dogodnym przesiadkom, zwiększamy naszą wartość jako ważny węzeł komunikacyjny, łącznik między Wschodem a Zachodem" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Wojciechowski tłumaczy, że z kilka tras zniknie w sezonie letnim. Węgierski Wizz Air zrezygnował z lotów do Bristolu (Anglia), Glasgow i Aberdeen w Szkocji oraz na lotnisko Paryż-Beauvais. Władze lotnisko - jak przekazały - rozmawiają o tych kierunkach z innymi przewoźnikami.

Linie Norwegian zamykają połączenia z Madrytem (Hiszpania), natomiast Eurowings z Dusseldorfem (Niemcy). Trasy te obsługuje PLL LOT.

Jeśli chodzi o kierunki czarterowe, to lotnisko w rozkładzie będzie miało 77 kierunków, z czego dziewięć nowych: Djerba (Tunezja), Limnos (Grecja), Gazipasa (Turcja), Konstanca (Rumunia), Monastyr (Tunezja), Ochryda (Macedonia), Piza (Włochy), Reus i Sewilla w Hiszpanii.

"Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie. W okresie styczeń-luty br. liczba obsługiwanych pasażerów wzrosła o 15 proc., a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do poziomu 30 proc. wobec analogicznego okresu 2017 r. Potwierdza to potrzebę budowy dużego portu przesiadkowego w tej części Europy" - powiedział Wojciechowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.