PARTNER PORTALU
  • BGK

W Stalowej Woli obniżyli stawki za odbiór śmieci

  • Sztafeta.pl    24 listopada 2014 - 13:32
W Stalowej Woli obniżyli stawki za odbiór śmieci
fot.sztafeta.pl

W Stalowej Woli uchwalono nowe stawki za odbiór segregowanych odpadów. Według nowej taryfy mieszkańcy zapłacą 5 złotych od osoby.





Dyskusja nad tą uchwałą wywołała ostry spór w ubiegłym tygodniu w radzie miejskiej, która właśnie kończyła swoją kadencję. Odchodząca koalicja zagrała na nosie nowej radzie i odebrała jej przyjemność zrobienia mieszkańcom prezentu w postaci obniżki cen za odbiór segregowanych śmieci.

Radni Franciszek Zaborowski oraz Lucjusz Nadbereżny wnioskowali o wycofanie uchwały z porządku obrad, bo ich zdaniem odchodząca rada nie powinna podejmować na ostatniej sesji uchwał, które rodzą skutki finansowe dla miasta.

Radni PiS twierdzili, że z tym problemem powinna zmierzyć się już nowa rada, która zostanie zaprzysiężona w przyszłym tygodniu. Tym bardziej, że projekt uchwały dotarł do radnych dość późno i nie znają oni szczegółowych wyliczeń, z których wynika taka właśnie stawka.

Mimo zastrzeżeń opozycji „stara" koalicja przegłosowała uchwałę. Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że nowa rada prawdopodobnie i tak ponownie zajmie się wysokością stawki za śmieci. Nie wykluczył, że mieszkańcy za odpady będą mogli płacić jeszcze mniej - 4 zł lub 4,50.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.