PARTNER PORTALU
 • BGK

W stolicy największa sieć mobilnych biletomatów

 • WNP.pl (Piotr Stefaniak)    18 października 2013 - 09:37
W stolicy największa sieć mobilnych biletomatów

W autobusach miejskich w Warszawie zamontowano właśnie 860 automatów do bezgotówkowej sprzedaży biletów, w efekcie czego powstała największa w Polsce sieć mobilnych biletomatów.
Autobusy, które są już w nie wyposażone, stanowią 64 proc. taboru stołecznego. Biletomaty (w wersji MB 102) dostarcza firma Mera Systemy, która je zaprojektowała i wyprodukowała. Ich serwisowaniem zajmuje się Mera Serwis.

Automat ma specjalnie stworzone oprogramowanie, z możliwością rozbudowania systemu o dodatkowe funkcje. Biletomat obsługuje płatności bezgotówkowe przy użyciu: kart stykowych (VISA, MasterCard, AmericanExpress) oraz kart zbliżeniowych (Visa PayWave i MasterCard PayPass).

Czytaj tez: Biletomaty zamiast kas

Aby zapewnić jak najlepszą trwałość automatu biletowego oraz zabezpieczyć go przed wandalami, został on wyprodukowany z materiałów odpornych na ewentualne zniszczenia. Jak zapewnia producent, obudowa jest bardzo wytrzymała, a ekran jest wykonany ze specjalnego hartowanego szkła, odpornego na zadrapania.

Biletomat jest przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperatur otoczenia - od -30 do 55 °C.

Automaty są zarządzane i nadzorowane zdalnie, a konfiguracja i raportowanie o sprzedaży odbywa się w systemie centralnym. W przypadku braku zasilania elektrycznego, system podtrzymania zasilania umożliwia stabilną pracę urządzenia.

Pierwsze biletomaty zamontowano w maju ub.r., przed EURO-2012. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że w najbliższych miesiącach system zostanie powiększony do 1200 sztuk tych automatów.

Warto przypomnieć, że Mera-Systemy przy współpracy z Mennicą Polską, w 2009 roku firma zaprojektowała i wyprodukowała najnowocześniejszy bezgotówkowy, mobilny system dystrybucji biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu, obsługujący sieć ponad ośmiuset automatów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Tomek, 2013-10-21 11:19:47

  No słyszałeś, Mennica Polska dała zarobić Mera-Systemy!!! ZASTANAWIA MNIE TYLKO "KTO, KOMU, ILE" DAŁ, ŻEBY TO G*WN0 PRZEPCHAĆ!!!
 • warszawiak , 2013-10-18 14:51:39

  Zadam prozaiczne pytanie !! Czy to nie jest SZTUKA DLA SZTUKI ??? ILE OSÓB KORZYSTA Z TYCH BILETOMATÓW ??? KOMU - JAKIEJ FIRMIE DANO ZAROBIĆ ?????????????????????? PO ILU LATACH TA ŚMIESZNA INWESTYCJA Z NASZYCH PPDATKÓW SIE ZWRÓCI PANI HGW ???????????????... WG. MOJEJ OCENY ZA 100 LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PARANOJA !!!!  rozwiń