W stolicy największa sieć mobilnych biletomatów

W autobusach miejskich w Warszawie zamontowano właśnie 860 automatów do bezgotówkowej sprzedaży biletów, w efekcie czego powstała największa w Polsce sieć mobilnych biletomatów.
W stolicy największa sieć mobilnych biletomatów

Autobusy, które są już w nie wyposażone, stanowią 64 proc. taboru stołecznego. Biletomaty (w wersji MB 102) dostarcza firma Mera Systemy, która je zaprojektowała i wyprodukowała. Ich serwisowaniem zajmuje się Mera Serwis.

Automat ma specjalnie stworzone oprogramowanie, z możliwością rozbudowania systemu o dodatkowe funkcje. Biletomat obsługuje płatności bezgotówkowe przy użyciu: kart stykowych (VISA, MasterCard, AmericanExpress) oraz kart zbliżeniowych (Visa PayWave i MasterCard PayPass).

Czytaj tez: Biletomaty zamiast kas

Aby zapewnić jak najlepszą trwałość automatu biletowego oraz zabezpieczyć go przed wandalami, został on wyprodukowany z materiałów odpornych na ewentualne zniszczenia. Jak zapewnia producent, obudowa jest bardzo wytrzymała, a ekran jest wykonany ze specjalnego hartowanego szkła, odpornego na zadrapania.

Biletomat jest przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperatur otoczenia - od -30 do 55 °C.

Automaty są zarządzane i nadzorowane zdalnie, a konfiguracja i raportowanie o sprzedaży odbywa się w systemie centralnym. W przypadku braku zasilania elektrycznego, system podtrzymania zasilania umożliwia stabilną pracę urządzenia.

Pierwsze biletomaty zamontowano w maju ub.r., przed EURO-2012. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że w najbliższych miesiącach system zostanie powiększony do 1200 sztuk tych automatów.

Warto przypomnieć, że Mera-Systemy przy współpracy z Mennicą Polską, w 2009 roku firma zaprojektowała i wyprodukowała najnowocześniejszy bezgotówkowy, mobilny system dystrybucji biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu, obsługujący sieć ponad ośmiuset automatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

No słyszałeś, Mennica Polska dała zarobić Mera-Systemy!!! ZASTANAWIA MNIE TYLKO "KTO, KOMU, ILE" DAŁ, ŻEBY TO G*WN0 PRZEPCHAĆ!!!

Tomek, 2013-10-21 11:19:47 odpowiedz

Zadam prozaiczne pytanie !! Czy to nie jest SZTUKA DLA SZTUKI ??? ILE OSÓB KORZYSTA Z TYCH BILETOMATÓW ??? KOMU - JAKIEJ FIRMIE DANO ZAROBIĆ ?????????????????????? PO ILU LATACH TA ŚMIESZNA INWESTYCJA Z NASZYCH PPDATKÓW SIE ZWRÓCI PANI HGW ???????????????... WG. MOJEJ OCENY ZA 100 LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PARANOJA !!!! rozwiń

warszawiak , 2013-10-18 14:51:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE