PARTNER PORTALU
  • BGK

W stolicy rozdają mapki komunikacji

  • KB    23 kwietnia 2010 - 13:12
W stolicy rozdają mapki komunikacji

W piątek, 23 kwietnia, w całej Warszawie dostępna będzie mapa przedstawiająca trasy komunikacji szynowej w stolicy.
Łatwy i przejrzysty schemat w formie kieszonkowej pomoże w poruszaniu się tramwajami, metrem i liniami kolejowymi na terenie całej aglomeracji warszawskiej.

Mapki - wzorowane na standardach europejskich i przygotowane w formie poręcznej ulotki - rozdawane będą w środkach transportu publicznego, centrach informacji turystycznej oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców (WOM) w urzędach dzielnic. Dzięki dwujęzycznym opisom – polskim i angielskim - będą też pomocne zagranicznym gościom.

Na schemacie różne kolory określają poszczególne linie tramwajowe, na fioletowo zaznaczona jest linia metra, a na czarno linie kolejowe oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dodatkowo, na mapie pokazane są trasy w budowie i odcinki, które będą zamknięte na czas budowy II linii metra. Zaznaczone są też przystanki węzłowe, na których z łatwością można przesiąść się do innego tramwaju lub autobusu.

Na drugiej stronie mapki znajduje się schemat komunikacji nocnej oraz trasa spaceru śladami Chopina po Warszawie, która jest przygotowana w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Szlak ten wyznaczają multimedialne ławki stojące obok miejsc związanych z kompozytorem. Jest to jeden z wielu miejskich projektów przybliżających jego postać i związek z Warszawą. Schemat zawiera zdjęcia miejsc chopinowskich oraz krótkie opisy.

Wraz z publikacją mapki, rusza kampania informacyjna zachęcająca warszawskich kierowców do korzystania z transportu publicznego, w szczególności z komunikacji szynowej. Dzięki temu można ominąć korki i zaoszczędzić sporo czasu. Już od piątku, 23 kwietnia, do połowy maja, plakaty informacyjne będą umieszczone na billboardach, cityligtach oraz w wagonach tramwajowych. Korzystanie z transportu publicznego będzie szczególnie istotne w sytuacji, kiedy rozpoczną się utrudnienia związane z budową centralnego odcinka drugiej linii metra.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.