PARTNER PORTALU
  • BGK

W Strzegomiu powstanie 60 apartamentów

  • AW/strzegom.pl    20 maja 2012 - 10:48

Podpisano umowę sprzedaży działki o powierzchni 4.950 m2 położonej w Strzegomiu przy ul. Krótkiej, która zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Strzegom jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.
Jak poinformowali przedstawiciele Firmy P&P Project (inwestora, który kupił działkę za 493.230 zł) już niedługo przy ul. Krótkiej staną dwa nowe budynki mieszkalne, w których planuje się wykonać 60 apartamentów. Większa część budynku, z dużymi tarasami do 15 m2, będzie zwrócona frontem do parku. Tarasy przy tej lokalizacji są podstawą, ponieważ mają być miejscem wypoczynku i relaksu.

-Chcemy zapewnić pełen komfort w środku mieszkania, jak i na tarasie. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przewidujemy trzy kondygnacje budynku. Trzecia - będzie doposażona w antresolę, co daje możliwość zagospodarowania drugiego poziomu mieszkania. Budujemy zgodnie z literą prawa i nie przekraczamy planowanej wysokości budynku. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszym etapie wykonamy ok. 35 mieszkań, w drugim ok.25 . Na dzień dzisiejszy koncepcja jest przygotowana na 60 mieszkań w dwóch budynkach. Może uda nam się wygospodarować dodatkowo 10 lokali. Budowa powinna ruszyć pod koniec trzeciego kwartału br. Mam nadzieję, że do tego czasu będziemy gotowi z całą dokumentacją, z pozwoleniem na budowę i z wyłonionym wykonawcą - poinformował Paweł Sawa przedstawiciel inwestora.

- Zdecydowaliśmy się zainwestować właśnie w Strzegomiu, ponieważ jest to piękne miasto z dużym potencjałem możliwości - dodał Paweł Skonieczny.

-Cieszę się, że na rynku budownictwa mieszkaniowego Strzegomia pojawi się nowy inwestor, który zagospodaruje tereny po byłych ogrodach miejskich i stworzy możliwość estetycznego zagospodarowania terenu - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.