PARTNER PORTALU
  • BGK

W Swarzędzu likwidują przytulisko

  • 24swarzedz.pl    11 marca 2013 - 10:38
W Swarzędzu likwidują przytulisko

Za kilka dni, w piątek 15 marca zamknięte zostanie przytulisko dla zwierząt w Swarzędzu. Decyzję podjął zarząd główny Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, który sprawuje nadzór nad obiektem.
Jako powód zamknięcia podano kwestie bezpieczeństwa. Zarząd TOZ uważa, że przytulisko w każdej chwili może się zawalić.

W swarzędzkim przytulisku przebywa teraz około 22 psów w różnych wieku. Wolontariusze, którzy zajmują się zwierzętami mają kilka dni na znalezienie im nowych domów. W innym przypadku psy zostaną odesłane do innych schronisk w Polsce. Wolontariusze uważają, że psy mogą nie przeżyć w nowym środowisku.

„Zwracamy się z gorącą prośbą i apelem do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mogą pomóc psom z byłego schroniska w Swarzędzu. Niestety przytulisko to jest likwidowane i wszystkie psy w ciągu najbliższego tygodnia muszą opuścić to miejsce. Zostaną rozwiezione po różnych schroniskach. Chcielibyśmy pomóc tylu psom, ilu się da, zanim to się stanie. Poszukujemy głównie bezpłatnych domów tymczasowych, choć oczywiście najchętniej prosilibyśmy o ich adopcję" - apelują wolontariusze na specjalnie utworzonej stronie na Facebooku.

Dwa oddziały Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - poznański i obornicki - zapowiadają walkę o przytulisko. Również wolontariusze chcą manifestować 15 marca na terenie przytuliska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.